nowe apartamenty łódź sprzedaż

Kupujemy mieszkanie - krótki tekst o tym, czy warto, czy nie warto, czy na kredyt, czy bez, a może jednak wynająć?.
Jeżeli jesteś zainteresowany kupnem mieszkania, zapraszamy:

Na wynajem

nowe apartamenty łódź sprzedaż Jeżeli kupienie własnego mieszkania wiąże się...z ogromnymi kosztami, koniecznością wzięcia kredytu hipotecznego i z perspektywą spłacania rat przez długi okres, nic dziwnego, że dobrą alternatywą wydaje się być wynajem. Ale czy tak jest Faktycznie? Zasadniczo koszty wynajęcia lokalu są póki co porównywalne z kosztami kredytu.
Jednak jest to idealne rozwiązanie dla młodych ludzi, którzy mogą zmieniać miejsce zamieszkania i z tego powodu, że nie posiadają własnego lokalu, są elastyczni. Jednak czy to świetny pomysł dla rodzin? Wiemy, że tam gdzie w grę wchodzi rodzina, kojarzy się automatycznie hasło "stabilizacja". Wynajmowanie mieszkań ma też drugą stronę.
Prawo nie sprzyja właścicielom lokalów, z tego powodu, że chroni lokatorów.

W efekcie wiele osób decyduje się mieszkanie wystawić na sprzedaż, nie wynająć.

Jest tak, ponieważ nie ma żadnej gwarancji, że lokator będzie regulował czynsz, a właściciel nie ma prawa go wyrzucić na ulicę.

Jest też ryzyko zniszczenia mieszkania.

Nic więc dziwnego, że jeśli już ktoś wynajmuje swoje mieszkanie, to robi to bez umowy i bez meldunku. Prawo w efekcie nie sprzyja nikomu.
Koszty wynajmu utrzymują się na wysokim pułapie, dlatego że nie ma wystarczającej liczby lokalów mieszkalnych na rynku.

W efekcie wszyscy ponoszą straty.

Jak mieszkać?

Ostatnimi czasy dość głośno o nowym państwowym programie "Mieszkanie dla Młodych".
Istotą tego programu ma być pomoc młodym Polakom w usamodzielnieniu się, dzięki preferencyjnym warunkom zakupu nieruchomości. Ten program został wymyślony jako alternatywa dla "Rodziny na swoim", który wygasł już jakiś czas temu.

"Mdm" mimo bardzo ambitnych celów, nie jest zbyt dobrze odbierany przez wielu specjalistów, obserwujących polski rynek nieruchomości. Problem w tym, że objęte państwowym dofinansowaniem mają być wyłącznie mieszkania na rynku pierwotnym.

I to tylko w określonych dla każdego miasta widełkach cenowych. Wielu komentatorów widzi tutaj raczej pomoc deweloperom, niż rodzinom, ale sama branża aż tak zachwycona, najnowszym projektem rządzących, nie jest. Problem polega też na tym, że aby w ogóle dostać jakiekolwiek wsparcie, trzeba wziąć kredyt hipoteczny.
No i sama wysokość dofinansowania nie powala - dostać można do 15% wartości nieruchomości (warunkiem jest posiadanie dziecka i w perspektywie następnych lat, posiadanie kolejnego dziecka).

Łódź

Łódź znajduje się w środkowej części województwa łódzkiego.

Miasto jest położone na Wzniesieniach Łódzkich oraz Wysoczyźnie Łaskiej. Według danych z 1 stycznia 2011 powierzchnia miasta wynosi 293,25 km?1. Rozciągłość granic miasta południkowa (na południku 19°) wynosi 19,5 km (10?29?), a równoleżnikowa (na równoleżniku 51°) wynosi 17?49?6.

Łódź graniczy z miastami: Aleksandrów Łódzki, Konstantynów Łódzki, Zgierz, Pabianice, oraz z gminami: Aleksandrów Łódzki, Andrespol, Brójce, Ksawerów, Nowosolna, Pabianice, Rzgów, Stryków, Zgierz.

Aglomeracja łódzka liczy około 1 100 000 mieszkańców. Krzyżują się tu linie kolejowe z Warszawy i Koluszek, Torunia i Kutna, Poznania i Ostrowa Wielkopolskiego, oraz drogi krajowe z Gdańska i Torunia, z Konina, Wrocławia, Piotrkowa Trybunalskiego i Częstochowy oraz z Warszawy.

W odległości ok.
10 km od miasta znajduje się skrzyżowanie transeuropejskich autostrad A1 i A2. Historycznie obszar dzisiejszego miasta należał do ziemi łęczyckiej.
W okresie I Rzeczypospolitej teren ten znajdował się w województwie łęczyckim. W sierpniu 2003 roku z inicjatywy czytelników Gazety Wyborczej w Łodzi, zlokalizowano geograficzny środek miasta. Przeprowadzone pomiary wykazały, że geograficzny środek Łodzi znajduje się 100 metrów na południe od skrzyżowania ulic Tuwima i Przędzalnianej.Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81%C3%B3d%C5%BA.