Notice: Undefined offset: 1 in /home/polinfor/domains/polinfor.vot.pl/public_html/Controller/wpis/wpis.php on line 66
w kontekście budowy | Mój blog i informacje
Pisałem już wcześniej o bhp w budownictwie i rolnictwie.
Tym razem chciałbym wrócić do tematu w kontekście budowy. Bezpieczeństwo i higiena pracy na budowie to temat rzeka, właśnie w tego rodzaju pracach występuje wielka rozmaitość zagrożeń oraz środków ochronnych. Fachowe...Pisałem już wcześniej o bhp w budownictwie i rolnictwie. Tym razem chciałbym wrócić do tematu w kontekście budowy.
Bezpieczeństwo i higiena pracy na budowie to temat rzeka, właśnie w tego rodzaju pracach występuje wielka rozmaitość zagrożeń oraz środków ochronnych.

Fachowe przeszkolenie jest niezwykle ważne dla zdrowia i życia pracowników budowlanych. Nawet pozornie proste prace związane z układaniem chodników, podjazdów i parkingów z betonowej kostki brukowej związane są ze sporą liczbą zagrożeń.

Najbardziej widocznym jest to związane z dużymi masami (co autor miał na myśli?), paleta takiej betonowej kostki waży ponad tonę, przy rozładunku i przenoszeniu tego materiału trzeba zachować odpowiednie środki ostrożności.
Dlatego robotnicy powinni nosić kaski, grube rękawice ochronne oraz specjalne buty wzmocnione stalową konstrukcją.
Oczywiście jest tak kiedy firma dba o bhp. W sumie niby nic, ale upadek takiej kilku kilogramowej kostki na nogę mógłby spowodować co najmniej spory ból, a nawet złamania. Drugim aspektem jest hałas.

Niby przy takiej pracy nie ma co hałasować - było by tak, jeśli kostka była ubijana i wyrównywana manualnie.

Obecnie jednak używa się do tego wibracyjnych zagęszczarek mechanicznych.

Te maszyny wytwarzają duży hałas - bez słuchawek może to powodować poważnie uszkodzenie słuchu. Nawet pracownicy biurowi pracujący w budynkach w pobliżu miejsca budowy cierpią z powodu tego hałasu.

usługi bhp też jest ciekawie opisany temat firma bhp - też dobry firma bhp - tekst jest OK Polecam również szkolenia bhp warszawa szkolenia bhp warszawa szkolenia bhp warszawa.

Widok do druku:

szkolenia bhp warszawa