odżywki białkowe sklep

Przy wyborze marki suplementów należy kierować się wszelkimi opiniami.
Bardzo ważna jest czystość i przyswajalność. W sumie można poradzić się w jakimś sklepie, np.

.

Nowy fitness

Crossfit powstał w 2001 roku, kiedy Amerykanin Greg Glassman zaczął używać tego programu dla trenowania policji w Kalifornii.
Potem został też wdrożony w treningu marines, strażaków i żołnierzy amerykańskich. Ze względu na dobre wyniki treningowe, crossfit stał się popularny w wielu krajach świata. Crossfit bazuje na codziennym programie ćwiczeń, które wykonuje się w sposób określony, określoną ilość razy. Twórca crossfit, Greg Glassman, opracował dla trenujących wiele różnych programów dziennych, niektórych nazwanych na cześć różnych znanych osób: żołnierzy, policjantów czy bohaterów. Program dzienny może trwać od 5 do 30 minut.Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/CrossFit

Dobry bilans kaloryczny

Zapotrzebowanie każdego człowieka na kalorie jest zależna od wielu czynników.

Można skorzystać z porad dietetyka sportowego, albo trenera z siłowni.

W sieci dostępne są też kalkulatory takiego zapotrzebowania na kalorie. Nasza dieta nie może być zbyt mało kaloryczna, ponieważ nasze mięśnie nie będą miały z czego się powiększać.

Nie można tez przesadzić, ponieważ może się to skończyć efektem 'zalania tłuszczem' wszystkie efekty naszego treningu będą ukryte pod warstewką tłuszczu, co da nieprzyjemny efekt wizualny.

Wikipedia krótko o historii kulturystyki

odżywki białkowe sklep
Kulturystyka wywodzi się z ćwiczeń treningowych siłaczy i zapaśników z drugiej połowy XIX wieku.

Za prekursora nowoczesnej kulturystyki uważa się niemieckiego siłacza Eugena Sandowa, który występował z pokazami cyrkowymi w różnych krajach na przełomie XIX i XX wieku.

Kulturystyka jako dyscyplina sportowa wyodrębniła się pod koniec lat 40.

w USA za sprawą braci Bena i Joe Weiderów, którzy w 1946 założyli IFBB.

Jednym z najsłynniejszych kulturystów jest Arnold Schwarzenegger, który zdobył 7 tytułów Mr.

Olympia (1970-1975 i 1980) i 5 tytułów Mister Universe.

Wielokrotnie zdobywał też nagrody w konkursach Mister World, Mister International czy Mister Europe. Od 1970 roku organizowane są również zawody dla kobiet. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kulturystyka
.

Widok do druku:

odżywki białkowe sklep