omlet przepis

Nasza kuchnia nie ma zbyt dobrej opinii.
Niektórzy uważają, że jest tłusta i kaloryczna, lub wręcz... niesmaczna. Ale już sama kwestia "kuchnia polska" jest problematyczna, no bo polska, czyli jaka? Czy kuchnia polska to klasyczny schabowy z ziemniakami, podlanymi tłuszczem, z mini porcją surówki? Czy też królowa polskich zup - pomidorowa na bulionie z kostki, z pomidorami w formie gotowego koncentratu...Nasza kuchnia nie ma zbyt dobrej opinii. Niektórzy uważają, że jest tłusta i kaloryczna, lub wręcz... niesmaczna. Ale już sama kwestia "kuchnia polska" jest problematyczna, no bo polska, czyli jaka? Czy kuchnia polska to klasyczny schabowy z ziemniakami, podlanymi tłuszczem, z mini porcją surówki? Czy też królowa polskich zup - pomidorowa na bulionie z kostki, z pomidorami w formie gotowego koncentratu i śmietaną? Do tego vegeta, kucharek, lub maggi - mnóstwo soli, glutaminianu sodu, i Bóg wie czego jeszcze.

Niestety w wielu polskich kuchniach tak się gotuje.

Ale NIE MOŻNA utożsamiać tego z kuchnią polską.
Polskie tradycyjne potrawy są bogactwem narodowym, częścią naszej wyjątkowości i kultury, naszym znakiem rozpoznawczym. Mamy bryndzę, oscypek, czy kabanosy.
Mamy znane i lubiane pierogi, pyszny barszcz czerwony, czy też bigos.
Boże broń przed tym, żeby się tego wstydzić! Oprócz "klasyków" jest też sporo nieodkrytych jeszcze kart naszej kulinarnej historii.

Dorze byłoby trochę odczarować naszą kuchnię.

omlet włoski przepis Dodatkowe informacje znalazłem właśnie tutaj frittata - polecam ten artykuł.
Zdecydowanie jest warty przeczytania.

Wpis inspirowany jest również omlet przepis W temacie frittata przepis warto poczytać również pozostałe informacje.

Jeśli mowa o omlet przepis to wspomnę też o innych źródłach. .
Dodane: 23-04-2014 14:36

Tagi: Uncategorized frittata frittata przepis

Widok do druku:

omlet przepis