elektroniczna dokumentacja medyczna

Oprogramowanie typu już niedługo staną się niezbędne dla dosłownie każdej placówki medycznej.
Dobrze jest już teraz zakupić odpowiadające nam licencje, ale dlaczego jest to potrzebne.
O tej kwestii w artykule.

E-lekarz

Nikt nie lubi kolejek u lekarzy, zwłaszcza specjalistów- czy doczekamy się kiedyś czasów, gdy będzie można zapisać się do takiego lekarza z własnego domu? Wyobraźmy sobie, że wysyłamy tylko dokumentację z istniejącego systemu bazy danych oraz skierowanie generowane elektronicznie i dostajemy na maila informacje o terminie. Piękne prawda? Na szczęście taka przyszłość nie jest specjalnie odległa, a informatyzacja będzie postępowała i wstępowała na coraz szersze pole w naszej codzienności.
Jednak jak będzie z realizacją tego w tym konkretnym przypadku; czas pokaże.

Papierkowa robota

elektroniczna dokumentacja medyczna Czy prowadzenie papierowych dokumentacji to przeżytek, wielu przedsiębiorców powie, że tak.

I w sumie maja rację, ponieważ mało która nowoczesna firma korzysta z papierowych dokumentów.

Niestety instytucje rządowe i państwowe dalej tkwią, mimo usilnych prób zmiany, w stosach papierów. Wcale tak być nie musi, żeby załatwić jakąkolwiek sprawę w urzędzie można by najzwyczajniej w świecie zalogować się na swoje konto w urzędzie i tam dokonywać wszelkich zmian.
Na szczęście jest nadzieja, ze niebawem się to zmieni. Szpitale niedługo czeka poważna zmiana w tej właśnie dziedzinie.

Dokumentacja elektroniczna- już niebawem

Komputery odgrywają bardzo dużą rolę w każdej dziedzinie życia człowieka.
Z roku na rok ta rola staje się coraz bardziej dominująca. Już teraz komputery w medycynie mają swoje stałe miejsce- nie tylko przy rejestrowaniu pacjentów, ale również do przechowywania ich kartotek i historii chorób. To z pewnością wygodniejsze rozwiązanie niż stos teczek i papierów. Być może już niebawem kiedy pójdziemy do lekarza będzie on miał na ekranie komputera wszystkie dane o przebytych przez nas chorobach i zażywanych lekach. Pomoże to w trafnej diagnozie i szybkim działaniu w razie nagłego wypadku w obcym mieście czy nawet za granicą..