Artykuł o tym jaka usługa jest i dlaczego warto zainwestować w promowanie swojej firmy w internecie.

Nowoczesne wyszukiwarki

Pozycjonowanie Tychy
Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania przechodzącego...przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony.
Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu. Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych

Trochę podstaw z dziedziny pozycjonowania

Pozycjonowanie TychyPozycjonowanie to proces i seria działań mająca na celu wzrost pozycji witryny w wynikach wyszukiwania.

W teorii jest to dość nietrudne, aczkolwiek jeżeli przechodzimy do zastosowania tego w praktyce nie jest to już takie proste.

Przy SEO należy mieć na uwadze wiele czynników na przykład: położenie geograficzne gdzie dana witryna ma swoją działalność, ilość konkurencji i wiele innych ważnych rzeczy.

Wiadomo, ze pozycjonowanie jest to proces, więc na konkrety trzeba czasami być cierpliwym nawet przez kilka miesięcy. Warto wiedzieć, ze jest kilka metod pozycjonowania, ale o tym w innej części artykułu.

Etyczne i nieetyczne seo

Optymalizować pod wyszukiwanie można na dużo sposobów, są metody etyczne i nieetyczne.
Właściwe pozycjonowanie to metody w pełni etyczne i legalne, z założenia są takie aby nie szkodzić pozycjonowanej stronie, ani klientowi.

Jest to metoda, która daje stały efekt, bez ryzyka usunięcia witryny z wyszukiwania.

Jest również blackhat seo jest to odwrotność białego seo i często daje bardzo szybki krótkotrwały efekt i najczęściej kończy się na usunięciu witryny w wyszukiwarce. Niestety dużo firm wykorzystuje tą właśnie metodę, co dla dobra internautów jest sprawnie wyłapywane przez nowoczesne wyszukiwarki i prowadzi do szybkiego usunięcia takiej strony.

Nowa branża na rynku - SEO

SEO jako dziedzina biznesu w Polsce jest nowa, co nie oznacza, ze nie ma konkurencji na tym rynku.
Ponieważ jest już teraz dużo firm , które zajmują się pozycjonowaniem, nie każda jednak jest warta uwagi klienta. SEO to sprawa w teorii prosta, aczkolwiek nie dla każdego taka praca jest dobra. Potrzebna jest duża wiedza na temat działania wyszukiwarek oraz zaplecze do SEO. Jeżeli firma ma w swojej kadrze wykwalifikowanych pozycjonerów to można się pokusić o stwierdzenie, że 'pozycje same rosną'.

Firma pozycjonująca nie może jednak spocząć na laurach kiedy strona już będzie wy pozycjonowania, należy regularnie pracować nad nią, aby wysokie wyniki się utrzymały.

Frazy do pozycjonowania i ich dobór

Dobór słów do pozycjonowania to istotna kwestia, gdyż to od tego zależy czy nasza strona na daną frazę pojawi się w wynikach wyszukiwania czy też nie. Dla dobrego Seo'wca kwestia doboru słów kluczowych to bardzo ważny etap rozpoczęcia działań SEO.
Nie można od tak sobie wybrać losowe słowa z danej branży, ponieważ jest ryzyko, że nie będą zgadzać się z treścią strony i absolutnie nie pasować do profilu branżowego firmy, co pewnie skończy się brakiem efektów pozycjonowania.
Nie jest to jednak jedyna ważna kwestia w dziedzinie SEO.
Jest wiele innych rzeczy, które mogą pójść nie tak..
Dodane: 18-03-2015 10:29

Tagi: Uncategorized pozycjonowanie

Widok do druku:

Pozycjonowanie Tychy

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: