obsługa prawna firm śląsk

Pomoc prawna może być potrzebna w każdej firmie:

Gdy lekarz popełni błąd...

obsługa prawna firm śląsk Duża liczba pacjentów skarży się na usługi, świadczone w niektórych szpitalach, w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.
Mówi się o ogromnej przepaści, między publiczną, a prywatną opieką lekarską.

Nie powinno tak być, ponieważ oznacza to ogromną kategoryzację społeczeństwa.

Niektórzy lekarze podchodzą bardzo lekceważąco do pacjentów, których nie stać na drogie badania i zabiegi ? muszą oni oczekiwać wiele miesięcy na ich terminy, gdy w grę wchodzi publiczne leczenie. Dochodzi do ogromnej liczby zaniedbań, zwłaszcza jeśli szpital nie może zapewnić personelowi odpowiednich warunków do leczenia chorych. Jeśli się jednak okaże, że doszło do jakiejś nieprawidłowości, pacjenci nie są zupełnie osamotnieni, ponieważ mogą starać się o odszkodowanie. Prawo stoi po ich stronie.
Porady prawne również nie muszą wiele kosztować, ponieważ w ciągu ostatnich kilku lat rozwinęło się mnóstwo organizacji, wspierających ludzi w podobnych sytuacjach.

Niektórzy prawnicy świadczą swoje usługi w czynie społecznym.

Dlaczego tak mało wiemy o prawie?

I ty możesz łamać prawo, nawet o tym nie wiedząc.
Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania i nie jest czynnikiem łagodzącym.

Bardzo łatwo można się przekonać łamiąc prawo budowlane. To bardzo ciekawy temat, który wielu Polaków podnosi ciśnienie.

W naszym kraju prawo budowlane jest niezwykle restrykcyjne, mnóstwo prac wymaga pozwolenia na budowę, lub zgłoszenia.
Usunąłeś ściankę z karton-gipsu, albo postawiłeś nową? Musisz to zgłosić.
Wymieniłeś gniazdka elektryczne na nowe? Musisz to zgłosić. Robisz remont dachu, i okazało się, że konstrukcja wymaga wymiany? Potrzebujesz pozwolenia na budowę. Nieważne, że odsłonięty dach wymaga natychmiastowej naprawy - musisz dostarczyć projekt (zrobiony przez architekta z uprawnieniami, musisz skompletować kilka dokumentów, dostarczyć wszystko do urzędu i czekać na decyzję.

A można czekać całkiem długo.

Nic więc dziwnego, że większość remontów w polskich domach to tak naprawdę łamanie prawa.
Większość prac wymaga zgłoszenia, a czekać trzeba 30 dni, brak sprzeciwu oznacza zgodę.

O szarej strefie

Szara strefa, do jakiej należy coraz większa liczba naszych rodaków, jest nie tylko poważnym problemem polskiej gospodarki, ale także zagrożeniem.
Osoby, którym się udowodni nielegalne zatrudnienie, dopuszczają się względem państwa oszustwa finansowego, dlatego mogą zostać ukarane grzywną.
O ile sąd nieco delikatniej traktuje pracowników bez umów, to wobec pracodawców nie stosuje się jakiejkolwiek taryfy ulgowej.
Nie da się ukryć, że osoby, które popadną w podobne tarapaty, powinny czym prędzej udać się do odpowiedniego prawnika na porady prawne.

Pracownicy dość często decydują się na nielegalne zatrudnienie, kiedy nie są w stanie poradzić sobie ze znalezieniem stałego miejsca pracy.

Prawnicy proponują często umowy tudzież zgodzenie się na zapłacenie kary grzywny w wygodnych dla siebie ratach.
Prawo nie jest przecież bezlitosnym, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi trudna sytuacja finansowa.
Pracodawcy narażają jednak swoich pracowników, nie podpisując z nimi legalnych umów, ponieważ nie tylko oszukują państwo, ale nie gwarantują im także ubezpieczenia zdrowotnego..