prowadzimy w sposób profesjonalny nie zapominając, że nawet najtrudniejszy temat można omówić przykuwając uwagę słuchaczy, z zapałem, ilustrując przykładami dodając szczyptę dobrego humoru.
Zespół tworzą specjaliści z dziedziny bhp, ochrony przeciwpożarowej...oraz lekarze i ratownicy medyczni, pracujący w oparciu o wciąż uzupełnianą wiedzę i bogate doświadczenie zawodowe nabyte w różnych branżach poparte wykształceniem.
Posiadamy także status ośrodka szkoleniowego co umożliwia nam prowadzenie każdego rodzaju szkoleń w dziedzinie bhp, szkoleń z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz pierwszej pomocy i dokumentowanie ukończenia szkoleń drukami

BHP obowiązkowe

kursy bhp warszawaPrzyjmując nowego pracownika musimy spełnić wiele wymogów ustawowych.

Jednym z obowiązków pracodawcy jest przeszkolenie pracownika w zakresie bhp.

Obowiązek szkolenia bhp pracowników wynika z Kodeksu Pracy. W przypadku pracownika, który już wcześniej wykonywał pracę w naszej firmie i jedynie ponownie go zatrudniamy, nie musimy wysyłać na szkolenia bhp ponownie. Założeniem szkoleń bhp jest poznanie przez pracownika zasad i przepisów pracy na stanowisku w naszej firmie.
Poznanie zagrożeń i możliwych wypadków na jego stanowisku pracy. Oraz oczywiście zwiększeniem bezpieczeństwa i komfortu pracy. Dobrą wiadomością dla pracodawców jest fakt, że mimo zmian podatkowych w roku 2011 szkolenia bhp pozostały zwolnione z vat.

Przez internet

Szkolenia bhp w internecie Oferta szkoleń bhp w Polskiej sieci internet jest dosyć nie mała.
Wystarczy wygooglować słowo szkolenia bhp a zobaczymy ile jest stron internetowych firm szkoleniowych. Są ich setki. Tak wiec wychodzi na to, że wybór jest wprost niezły.

Możemy wybierać zarówno wedle kryterium ceny jak i kryterium lokalizacji.

Mało tego - większość firm bhp z mojego miasta ma swoje strony internetowe - co za tym idzie nie ruszając się z domu mogę śmiało przebierać w ofertach. Wadą większości ofert jest niestety skromny, często niewystarczający opis oraz brak jasnego cennika.

A to właśnie cennik jest informacją bardzo ważną.
Czy by na pewno jest tak trudno go sporządzić i zamieścić? Sensowną alternatywą dla zwykłych szkoleń bhp są szkolenia w internecie. Tutaj akurat opisy usług są niezłe a do tego zawsze zamieszczane są cenniki.
Oczywiście nie bez znaczenia jest cena - od kilkudziesięciu zł za szkolenie.
Naprawdę znakomita oferta.

No i dobre jest to, że nie trzeba wychodzić z domu żeby takie szkolenie odbyć - wystarczy pouczyć się w domu.

Szkoleń z bezpieczeństwa i higieny pracy

kursy bhp warszawaInformacje w zakresie obowiązków prawnych szkoleń bhp Cel szkoleń okresowych jest następujący utrwalenie wiadomości bhp zdobytych w szkoleniu bhp zapoznanie pracowników z aktualnymi rozwiązaniami techniczno-organizacyjnymi Okresowe szkolenia z bezpieczeństwa i higieny pracy jak nakazuje rozporządzenie powinny zostać przeprowadzone w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy od rozpoczęcia pracy na określonym stanowisku. Szkolenie dla pracodawcy oraz szkolenie okresowe należy zakończyć egzaminem sprawdzającym wiedzę objętą programem szkolenia oraz umiejętności wykonywania lub organizowania pracy zgodnie z przepisami i zasadami bhp. Konieczność okresowych szkoleń z bezpieczeństwa i higieny pracy wynikają z Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 9 października 2007 r. (Dz. U.

196 poz.

1420) zmieniającym rozporządzenie w dziedzinie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 27-07-2004 r. (Dz. U. Nr 180, poz.

1860).

Wypadki

Jeśli chodzi o wypadki zwykle jest tak, że nie ma ich do chwili aż się nie przytrafią. Wystarczy rozważyć chwile o tym co by było gdyby nie było żadnych ustaw i ustaw w zakresie bhp.

Wielu pracodawców chętnie oszczędziło by nie szkoląc swoich podwładnych.

A osoba nie znająca ryzyka wykonywanej pracy łatwiej popełni błąd - a więc łatwiej o wypadek. Fakt, że nawet jeśli pracownicy są szkoleni to wypadki mogą się zdarzyć.

Aczkolwiek szkolenie bhp zmniejsza prawdopodobieństwo takiego zdarzenia.

A warto zainwestować w profesjonalistów z tej dziedziny bo jeśli zawinimy lub przyczynimy się do powstania wypadku to trzeba będzie wypłacić odszkodowania. Tutaj przypomina mi się scena z filmu "Mechanik" gdzie jeden pracownik grzebie w maszynie, która nie była wyłączona ani zabezpieczona a drugi przez nieuwagę naciska przycisk. Maszyna zaczyna pracować i nie daje się wyłączyć , niestety biedny robotnik traci rękę. Co prawda później jest wdzięczny koledze za "spowodowanie wypadku" bo dostaje pokaźne odszkodowanie za, które może żyć dostatnio do końca życia. Jednak lepiej było tego wypadku uniknąć, czyż nie?

na temat szkoleń bhp

Prawdopodobnie najtańszym i najłatwiejszym sposobem na szkolenia bhp jest wykupienie ich w wersji w internecie.
Na pewno z takiej formy szkoleń mogą skorzystać dyrektorzy firmy. Bezpieczeństwo w przypadku pracy biurowej lub po prostu przy komputerze ma spore znacznie, zobacz dlaczego: Przy pracy biurowej krzesło ma ogromne znaczenie - wiadomo, że od siedzenia przez kilka godzin na źle dobranym krześle nic nam się nie stanie. Ale takie siedzenie i praca dzień w dzień może prowadzić do całkiem poważnych urazów i zwyrodnień.
Dobre krzesło do kompa powinno mieć profilowane siedzisko z możliwością regulacji wysokości (najlepiej jeszcze stopnia pochylenia) oraz znakomicie profilowane oparcie.
Oparcie musi porządnie przytrzymywać plecy - jak fotel kierowcy rajdowego. Bez tego można się "połamać".
Życzę bezpiecznego używania kompa. W kraju mamy dość specyficzne prawo dotyczące kwestii bhp ? firmy zatrudniające powyżej sto osób muszą mieć oddzielnego specjalistę bhp.
Wydaje mi się, że mniejsze firmy też mają odpowiedni obowiązek. W końcu nie mało firm prowadzących szkolenia bhp oferuje również outsoucing bhp..
Dodane: 30-10-2014 08:29

Tagi: Uncategorized szkolenia bhp bhp warszawa szkolenie bhp

Widok do druku:

kursy bhp warszawa

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: