Przewozy regionalne dla przykładu to dobry sposób na podróż z większymi grupami. Szkolne wycieczki, wyjazdy na treningi lub każda potrzeba podróży.

O autokarach.

Podjadanie w autokarze można, ale...

autokary zabrzeChyba każdy lubi coś zjeść w podróży, zwłaszcza takiej dłuższej.

Wiele osób preferuje zabierać słodycze; wszelkiego rodzaju batoniki, czekolady, żelki, wafelki, cukierki itp.

Z jednej strony działają dobrze, ponieważ dostarczają dużą dawkę węglowodanów, jednak wzmagają pragnienie przez co więcej pijemy, a sam cukier jest dość moczopędny. To samo tyczy się słonych przekąsek. Nie rodzi to problemu gdy autokar jest wyposażony w WC, jednak problemy zaczynają się gdy takowego nie ma na pokładzie naszego środka transportu.

Dla kogo autokar

autokary zabrze Generalnie autokary to dobry wybór dla dużych grup wycieczkowych czy też sportowych.
Taki rodzaj transportu wychodzi taniej niż podróżowanie samochodem osobowym (jeżeli nasza grupa jest wystarczająco liczna). Obecnie większość autokarów posiada takie udogodnienia jak: klimatyzacja, oświetlenie, regulowany nawiew, telewizor itp.

Najczęściej również WC co jest ważne przy dalekich trasach.

Ogólnie jest to świetny i wygodny sposób, aby dotrzeć do celu szybko i bezpiecznie.

Rodzaje autokarów

Autokary mogą być pojazdami piętrowymi, a sporadycznie przegubowymi.
Pojazdy tego typu posiadają zwykle 40-50 miejsc siedzących (w przypadku autokarów piętrowych liczba ta może przekraczać 60), przeważnie ułożonych rzędami i zwróconych w kierunku jazdy.
Autokary mogą być także wyposażone w miejsca leżące.
Pojazdy te posiadają zazwyczaj wydzieloną przestrzeń bagażową, znajdującą się, w przypadku autokarów jednopoziomowych, pod pokładem pasażerskim.Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Autokar.

Widok do druku:

autokary zabrze