Dlaczego warto wybrać transport busem?

tanie przewozy holandia polska tanie przewozy holandia polskaNiezależnie od tego, jaki jest cel naszej podróży, warto wybrać transport busem.
Jest to nie tylko bardzo szybka, ale jednocześnie dość tania forma transportu.
Wybierając busy możemy szybko przemieszczać się bez skomplikowanych procedur takich, jak odprawa na lotnisku w przypadku przelotu samolotem.
Wiele osób uważa również, że busy są o wiele bardziej punktualną formą transportu niż kolej.

Dlatego też nic dziwnego, że cieszą się one taką popularnością wśród pasażerów, zarówno tych potrzebujących przejazdu krajowego, jak i wybierających się za granicę.

Firmy transportowe oferują bowiem zarówno krajowe, jak i zagraniczne przejazdy.
Można także wynająć busy na specjalne zamówienie.

Historia ikarusa

Ikarus ? przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji autobusów.

Jego główna siedziba mieści się w Budapeszcie na Węgrzech.

Autobusy produkowane są w Székesfehérvár. Ikarus należał do 2006 roku do koncernu Irisbus. W 1913 roku przedsiębiorstwo skupiło się głównie na budowaniu samochodów i podczas I wojny światowej miało spore zyski. W 1927 roku Ikarus wygrał międzynarodowy przetarg i dostarczył 60 krótkich autobusów.
Ok.
1933 roku Ikarus zaczął mieć problemy finansowe, przez co przerwał produkcję wielu modeli pojazdów.

W 1935 roku przedsiębiorstwo wznowiło produkcję i całkowicie funkcjonowało podczas II wojny światowej.

23 lutego 1949 roku Ikarus połączył się z producentem samolotów Ikarus Gép és Fémgyár Rt. W 1955 i 1956 roku nowe modele (Ikarus 620, 630 i 31) rozpoczęto sprzedawać w Chinach, Birmie oraz Egipcie.
W 1962 roku Ikarus sprzedał za granicą 8000 autobusów. W 1970 roku firma zajęła drugie miejsce na targach Expo w Monako. Dzięki tej nagrodzie pokazała swoją pozycję w Europie.

W latach 70.-90.

Ikarus eksportował na Kubę autobusy i części zamienne, które były tam wykorzystywane do produkcji autobusów Girón.
W 1971 roku przedsiębiorstwo wyprodukowało swój 100 000.

autobus, a z każdym rokiem transakcje były coraz większe.

W 1973 roku koncern Ikarus stał się czwartym pod względem wielkości producentem na świecie, ale pojawił się problem braku surowców, przez co dostawy znacznie się opóźniały.

Największym importerem Ikarusów były Niemcy, lecz po połączeniu NRD i RFN zyski spadły o 10%.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ikarus

Transport drogowy jest jedną z bardziej uregulowanych prawnie sfer

Uwarunkowania prawne Osobny artykuł: Prawo transportowe. Transport drogowy jest jedną z bardziej uregulowanych prawnie sfer działalności człowieka. Jest obiektem regulacji szeregu konwencji międzynarodowych, jak również prawodawstwa krajowego. Konwencje i regulacje międzynarodowe Konwencja wiedeńska o ruchu drogowym15 ? regulująca zasady poruszania się po drogach Konwencja CMR16 ? określająca wzór międzynarodowego listu przewozowego Konwencja ADR17 ? dotycząca transportu materiałów niebezpiecznych Konwencja TIR18 ? dotycząca tranzytu towarów samochodami ciężarowymi w transporcie międzynarodowym Konwencja ATP19 ? dotycząca przewozów towarów szybkopsujących się Konwencja AETR20 ? dotycząca czasu pracy kierowców Umowa INTERBUS21 ? dotycząca międzynarodowych przewozów pasażerskich Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Transport_drogowy
.