czyszczenie skór lubin

Odzież ze skóry sprawia sporo problemów z konserwacją i utrzymaniem jej w czystości.
Na szczęście można skorzystać z usług profesjonalistów: , albo kupić odpowiednie preparaty do skór.

Czym jest zamsz? Wikipedia wyjaśnia

Zamsz (z niem.
Sämisch) ? wyprawiona skóra zwierzęca nie posiadająca części licowej, miękka, ciągliwa, chłonna, o krótkim włóknie koloru naturalnego, żółtokremowego lub sztucznie barwiona. Skóra może pochodzić m.in.
z takich zwierząt jak: sarny, łosie, jelenie, owce, renifery lub kozy.
Garbowanie zamszu odbywa się metodą tłuszczową.
Najczęściej stosuje się go do wyrobu rękawiczek, bandaży, ścierek do szkła optycznego, obuwia lub wierzchniej odzieży. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamsz

Wyprawianie skóry z encyklopedii

czyszczenie skór lubin
Wyprawianie skóry ? proces polegający na obróbce skóry zwierzęcej, który w ogólności składa się z trzech etapów: etapu przygotowawczego, garbowania i kondycjonowania.
Wszystkie prawdziwe skóry przechodzą te trzy etapy składowe.
Jednakże, w zależności od rodzaju skóry, mogą być dodane także dodatkowe operacje. Proces ten może objąć więc ogółem kilka etapów: solenie lub suszenie skóry zaraz po zdjęciu z martwego zwierzęcia; nawilżenie skóry poprzez moczenie w wodzie w celu przywrócenia jej elastyczności; zmiękczenie włosa i górnej warstwy skóry poprzez zanurzenie skóry w roztworze wody, wapna i siarczku sodu; oczyszczenie skóry z resztek tłuszczu zwierzęcia; garbowanie; umycie skóry i nasączenie jej substancjami oleistymi w celu zmiękczenia; impregnacja za pomocą olejków, tłuszczu i wosku.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyprawianie_skóry

Uszkodzenia skóry

Zarysowania i ślady użytkowania na skórzanej tapicerce, czy kanapie to norma, jednak nie każdy wie, że można takie uszkodzenia naprawić.

Może jednak najpierw zastanówmy się jak mogą powstawać te uszkodzenia.

W przypadku mebli czy tapicerki sprawa jest prosta.
Wystarczy jakiś ostry element naszej odzieży, np.

ćwieki, paski czy guziki, które rysują powierzchnię naszej skórzanej tapicerki.

Kolejną sprawą są zwierzęta domowe: pies, kot, gryzonie itp.

Tutaj sprawa jest oczywista, ponieważ zwierzę nie będzie się specjalnie przejmowało ile kosztowała nasza kanapa. Wracając do naprawy tych uszkodzeń.
Jest sporo firm zajmujących się takimi naprawami, jednak nie wszystkie korzystają z metod bezpiecznych dla naszych mebli. Dlatego warto zapytać najpierw jakich środków dana firma używa i poszukać opinii na ich temat.

Możemy też próbować sami naprawić, jednak efekty mogą być mierne..

Widok do druku:

czyszczenie skór lubin