Sauna to świetny sposób na pozbycie się toksyn z organizmu

Czym jest sauna? Z Wikipedii:

sauna zakopane
Sauna ? pomieszczenie, w którym panuje wysoka temperatura i wysoka lub niska wilgotność (w zależności od rodzaju sauny), w którym spędza się od kilku do kilkunastu minut. Pobyt w saunie ma właściwości poprawiające krążenie. Po pobycie w saunie bierze się zwykle kąpiel w chłodnej wodzie. Sauna najpopularniejsza jest w Finlandii, Estonii, Łotwie, Litwie, a także w Rosji, odgrywa w tych krajach ważną rolę społeczną. Sauny były budowane przez Słowian i ludy fińskie (przodków m.in. dzisiejszych Finów i Estończyków) od niepamiętnych czasów.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sauna

Czy warto korzystać z sauny?

sauna zakopane Warto korzystać z sauny! Jest to świetne rozwiązanie po treningu, ponieważ poprawia wydolność organizmu.

Dlatego sauny są coraz częściej spotykanym wyposażeniem w klubach fitness.

Dlaczego warto spróbować? Można się zrelaksować, pozwolić swoim mięśniom na regenerację, czy też oczyścić ciało z toksyn. Sauna działa prozdrowotnie i jest wskazana jako forma terapii w wielu schorzeniach.
Przykłady - nadciśnienie, reumatoidalne zapalenie stawów, napięcia mięśniowe, czy też choroby płuc.
Jednak zanim spróbujesz prozdrowotnych zalet sauny, warto na wszelki wypadek skonsultować się z lekarzem.

Typy saun

Sauny dzielą się na mokre (czyli takie z wysoką wilgotnością powietrza) oraz suche - gdzie wilgotność nie przekracza 15%. Sauny fińskie zaliczają się do tego drugiego typu.
Trudno powiedzieć, które są lepszym rozwiązaniem, myślę jednak że wysoka wilgotność może być bardziej męcząca. Sauny fińskie są wykonane z drewna, a źródłem ciepła jest najczęściej piec na drewno, lub taki wyłożony kamieniami.

Pamiętajmy, by nie spędzać zbyt dużo czasu w saunie, bo możemy sobie niechcący zaszkodzić.

.

Widok do druku:

sauna zakopane