Przyswajalne białka są niezbędne przy sporcie.

Poleca się używać wraz z innymi odżywkami, aby osiągnąć dobry efekt treningu.

Traktuj odżywki jako suplement

izolat serwatkiOdżywki nie bez powodu nazywamy też suplementami diety i tak też należy je traktować.
Powinny stanowić jedynie uzupełnienie zdrowej i bogatej w składniki odżywcze diety.

Nie powinno się stosować odżywek dla sportowców jeżeli nasz organizm nie potrzebuje tylu dodatkowych porcji danego składnika. Najczęściej w sporcie siłowym suplementuje się białko, ponieważ to ono odpowiada za wzrost masy mięśniowej oraz wpływa pozytywnie na procesy regeneracyjne.

Nie każdy sportowiec jednak potrzebuje tego rodzaju wsparcia, bo niektórym wystarczy dieta bogata w białka wszelkiego rodzaju.

Zalej woda i gotowe - o przygotowaniu odżywek

izolat serwatki Odżywki i suplementy sportowe powinny zaopatrywać sportowca we wszelkie makro i mikro elementy, które ich organizm potrzebuje.
Wygodna forma stosowania odżywek znacznie ułatwia dostarczenie tych elementów, zwłaszcza, że mało kto ma na tyle czasu, żeby przygotowywać sobie 5 posiłków dziennie.
Dlatego też odżywki, a zwłaszcza odżywki białkowe, stały się bardzo popularne w ostatnich latach wśród ludzi aktywniejszych fizycznie.
Odżywki mogą być przygotowane nawet w mało wyposażonym pomieszczeniu socjalnym w każdej pracy, więc praca na cały etat nie musi oznaczać, że trzeba rezygnować z posiłku.
Generalnie odżywki i ich stosowanie jest dobrym pomysłem na dostarczenie składników odżywczych do diety.

Rodzaje odżywek dla sportowców

Odżywki i suplementy białkowe dzielą się na różne rodzaje i typu ze względu na przykład na zawartość białka, czy obecność innych składników.
I tak mamy kazeinę, białka wołowe, hydrolizaty białek jajecznych oraz izolaty serwatkowe. Dla sportowców poleca się stosować kilak rodzajów odżywek, aby jak najbardziej kompleksowo zapewniać organizmowi dostęp do różnych frakcji białek i aminokwasów. Oprócz tego niektóre odżywki mają w sobie dodatkowe składniki. Są odżywki białkowo- węglowodanowe, które powinny być przyjmowane po treningu w celu przyspieszenia regeneracji oraz odżywki zawierające rożne frakcje białek, tzw. matriksy białkowe. .

Widok do druku:

izolat serwatki