Przy profesjonalnie wykonanej\zrobionej instalacji cieplnej i wentylacyjnej budynek nie może mieć żadnych problemów z pleśnią czy grzybem. Dlatego jest kluczową rzeczą i nie należy jej powierzyć byle komu.

Problem z wentylacją

wentylacja gdańsk wentylacja gdańskCo ciekawe dość często, zwłaszcza w blokach wentylacja jest źle wykonana i nie spełnia swojej podstawowej funkcji.

Jest to bardzo uciążliwy problem, który tak na prawdę da się dość łatwo rozwiązać, jednak w przypadku mieszkania w bloku trzeba napisać do administracji, aby się sprawą zajęła. W domu jednorodzinnym problem można rozwiązać samemu lub z pomocą fachowca, najczęściej dopływy powietrza się zapchały i już nie koniecznie wentylacja działa jak powinna.

Oczywiście jest też możliwość, że wentylacja jest niewydajna, ale to bardziej skomplikowany problem.

Podstawa wentylacji

Wentylacja to bardzo podstawowa funkcjonalność praktycznie każdej budowy, dobrze zrobiona powinna dostarczać do budynku tyle powietrza z zewnątrz ile jest z niego odprowadzane, niby prosta sprawa, ale jednak bywają z nią kłopoty. Dobrze wykonana instalacja wentylacyjna pozwala zaoszczędzić wielu kłopotom związanym z wilgocią, a nawet dobrym samopoczuciem dla osób i zwierząt przebywających w budynku.

Wentylację można wspomóc w większych budynkach mechanicznie, jednak do tego potrzebne są już dodatkowe sprzęty.

Wystarczy spojrzeć i wiadomo

Objawy niesprawnej wentylacji można bardzo łatwo rozpoznać i wcale nie potrzeba do tego żadnego specjalistycznego sprzętu.

Wystarczy przebywać w danym mieszkaniu, czy też domu i obserwować pewnych charakterystycznych rzeczy. Długo unoszące się zapachy, które powinny już dawno się ulotnić to jeden z objawów złej wentylacji.

Kolejnym jest zalegająca wilgoć na szybach okien, zwłaszcza z rana.
Można też sprawdzić wentylacje bezpośrednio: przykładamy zapalniczkę w otworu wentylacyjnego, jeżeli płonień wychyli się w naszą stronę znaczy to, ze wentylacja źle działa i koniecznie trzeba coś z tym zrobić..

Widok do druku:

wentylacja gdańsk