Warto sprzątać samodzielnie, czy lepiej zatrudnić firmę? A może potrzebujesz sprzętu gastronomicznego? Sprawdź

Zorganizowane sprzątanie kościołów

firma sprzątająca krakówBudynki sakralne, w zależności od swej wielkości i stopnia zabytkowości, mogą być sprzątane przez specjalne ekipy sprzątające wykorzystujące posiadany przez siebie specjalistyczny sprzęt oraz przez wiernych należących do jednej z parafii, na terenie której znajduje się budynek kościoła.

W tym drugim wypadku, zwykle wyznaczane są cotygodniowe dyżury sprzątające, w ramach których kolejne rodziny zajmują się sprzątaniem kościoła.

Zwykle takie sprzątanie kościoła odbywa się w soboty w godzinach dopołudniowych.

Wykorzystywane są wówczas większe odkurzacze, przystosowane do pracy w dużych pomieszczeniach, miotły i mopy oraz wiadra i różnego rozmiaru szmatki, a także płyny do mycia podłóg i środki do czyszczenia drewna.

Sprzątanie domów prywatnych

firma sprzątająca kraków Wiele młodych, zdrowych kobiet, bardzo chętnie zajmuje się sprzątaniem domów prywatnych. W okrasie wiosenno-letnim i jesiennym w zakres wykonywanych przez nie obowiązków wchodzi mycie okien, natomiast przez cały rok dokładnie ścierają w nich kurze i odkurzają podłogi.

Używają przy tym różnych środków zapachowych i wielu narzędzi, które pomagają im w dokładnym ścieraniu kurzy.

Za każdym razem zmywają także podłogi w łazienkach i kuchniach specjalnymi płynami, wskazanymi im przez właścicieli domu.
Co jakiś czas polerują również podłogi znajdujące się w salonie i przedpokojach.
Wykonują również różne dodatkowe zadania, zlecane im przez właścicieli domu przed większymi świętami czy wydarzeniami rodzinnymi.

Przegląd ubrań

Ubrania, znajdujące się w domowej garderobie, czasami wymagają powtórnego ich poukładania i przewieszenia.
W trakcie wkładania do garderoby kolejnych ubrań po praniu niektóre z nich mogą zostać zmięte, a inne spaść z wieszaka, dlatego trzeba stale przekładać je w inne miejsca.
Co jakiś czas przeprowadzany jest także przegląd ubrań, podczas którego wyrzucane są stare ubrania, których nie udało się już doprać lub dawno przestaliśmy w nich chodzić, a jedynie przekładamy je w inne miejsce po każdym praniu. Takie ubrania mogą być przez nas również zbierane w jakimś miejscu, a potem pakowane do worków i wystawiane przed dom w trakcie przeprowadzanej zbiórki odzieży. Podobnie jest ze starymi butami, których czasami mamy kilkanaście par, a wystarczy je przejrzeć i wyrzucić. .