domy pasywne budowa Częstochowa, domy pasywne Częstochowa

O co chodzi z ideą domu energooszczędnego? Czym jest dom pasywny, i dlaczego to nie jest jedno i to samo? W skrócie - chodzi o to, ile dom zużywa kWh na metr kwadratowy na rok. Brzmi skomplikowanie,...O co chodzi z ideą domu energooszczędnego? Czym jest dom pasywny, i dlaczego to nie jest jedno i to samo? W skrócie - chodzi o to, ile dom zużywa kWh na metr kwadratowy na rok.
Brzmi skomplikowanie, ale do rzeczy. Dom pasywny średnio zużywa OŚMIOKROTNIE mniej energii, niż tradycyjny dom, zbudowany zgodnie z obowiązującymi normami.
Brzmi zachęcająco, zwłaszcza że ceny ogrzewania nie spadają. Drożeje węgiel, gaz i prąd. Może jednak warto więc zainwestować w dom pasywny? A może... ... Wystarczy energooszczędny? Zapotrzebowanie takiego domu na energię to od 30 do 60 kWh/m2/rok.
No dobrze, ale jak to wypada z porównaniu do "zwykłego" domu? Obecnie normy dla budownictwa mieszkaniowego zakładają zapotrzebowanie na ciepło na poziomie 120 kWh.
Różnica jest więc co najmniej dwukrotna, a maksymalnie czterokrotna.

Warto? Cóż - wcale nie musi to tak drogo kosztować, jak się wydaje.

Rekuperatory sa coraz tańsze, okna z pakietem trzyszybowym to już standard (a różnica jest spora), najdrożej wypadnie płyta fundamentowa.

Jednak to wszystko ma szansę się zwrócić, i to szybciej, niż mogłoby się wydawać.

domy pasywne domy pasywne firma - też dobry Więcej informacji także tutaj domy pasywne firma domy pasywne budowa - też dobry Polecam również domy pasywne budowa Częstochowa, domy pasywne Częstochowa .

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: