Nie wiesz jak radzić sobie ze stresem, masz ataki paniki lub podejrzewasz depresję? Zajrzyj tutaj

Nie waż się mieć depresji przy takim stanie konta!

jak radzić sobie ze stresemDepresja często dopada ludzi, w których nigdy nikt by nie pomyślał, że coś takiego może im się przytrafić.
Przecież powinni być szczęśliwi, mają ugruntowaną pozycję zawodową, spore wpływy na koniec, dom, rodzinę i perfekcyjne...życie.

Jednak za tym idealnym obrazkiem często kryje się przemęczenie, bardzo duży stres, wielka odpowiedzialność i życie pod presją.

Dlatego takim ludziom jest paradoksalnie trudniej, bo nie mogą znaleźć zrozumienia.

Ale jak to, jak możesz mieć depresję , NIE MASZ POWODU!!!.

To jest bardzo krzywdzące podejście, o czym na własnej skórze przekonali się ci bardziej znani, gdy podzieli się ze światem informacją o swojej chorobie.
Oprócz pozytywnych reakcji, sporo było wręcz oburzenia.
Nie osądzajmy ludzi, naprawdę status materialny nie daje ochrony przed depresją.

O zaburzeniach depresyjnych - z Wikipedii:

Zaburzenia depresyjne lub depresja endogenna lub depresja ? są terminami najczęściej odnoszącymi się do endogennych zespołów depresyjnych, które występują w przebiegu chorób afektywnych (określanych także jako: zaburzenia afektywne, zaburzenia nastroju).
Terminy te są stopniowo wypierane przez pochodzący z amerykańskiej klasyfikacji DSM-IV termin "duża depresja" (ang.

major depression), którego odpowiednikiem w europejskiej klasyfikacji ICD-10 jest termin "epizod depresyjny".

Należy jednak zaznaczyć, że choć zakresy znaczeniowe wymienionych określeń zachodzą na siebie, to nie są one w pełni równoznaczne i zostały stworzone dla różnych celów. Epizod depresyjny (epizod depresji endogennej) może mieć miejsce zarówno w przebiegu choroby afektywnej jednobiegunowej, jak i choroby afektywnej dwubiegunowej - stąd, mówi się odpowiednio o depresji jednobiegunowej lub o depresji dwubiegunowej. Niekiedy, termin depresja jest również stosowany w innym, szerszym znaczeniu - zespołu (ang.
syndrome) objawów depresyjnych czyli zespołu depresyjnego. Zarówno zespoły depresyjne endogenne, jak i zespoły depresyjne o innym podłożu, mogą charakteryzować się występowaniem tych samych objawów psychopatologicznych, w szczególności: obniżenia nastroju (smutek, przygnębienie), niezdolności do przeżywania przyjemności (anhedonia), obniżenia napędu psychoruchowego i zaburzenia rytmu okołodobowego.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Zaburzenia_depresyjne

Stres - można sobie z nim poradzić

jak radzić sobie ze stresem Współcześnie niestety stres jest codziennością praktycznie każdego.

Problemy ze stresem mają już dzieci w szkole.

Niestety nie każdy ma dobrą atmosferę w pracy czy też satysfakcjonujące zarobki, wielu ludzi po prostu się przepracowuje bo nie mają innego wyjścia.

Jak radzić sobie ze stresem? Wiadomo - idealnie byłoby wyeliminować przyczyny, jednak często to jest niemożliwe.

Zamiast tego często sięgamy po umilacze, które szkodzą naszemu zdrowiu - alkohol, słodycze, czy też papierosy.
Jedną z dobrych metod jest aktywny tryb życia i wysiłek fizyczny. Pozwala nam pozbyć się złych emocji i wyzwala endorfiny. Spróbuj znaleźć pasję, która cię zrelaksuje - to z pewnością pomoże zachować psychiczną równowagę.
To nieprawda, że musi to być kosztowne i modne hobby, czy też wymagające dużego zaangażowania.
.