Nalepki przybierają rozmaite formy i kształty, są nawet wypełniane żywicą lub z tworzyw sztucznych.

O różnych poligraficznych tematach.

Design i jego cechy

naklejki wypukłe 3d naklejki wypukłe 3d
W znaczeniu podstawowym design jest wyglądem czegoś, co powstało na podstawie projektu z myślą o wytwarzaniu kolejnych egzemplarzy, przy czym liczba wytworzonych egzemplarzy nie ma znaczenia ? liczy się sam zamiar powielania.
W tym znaczeniu design przejmuje całą paletę stylów od wizualnych dziedzin sztuki, a więc może być design klasyczny, nowoczesny, futurystyczny itp. W znaczeniu szerszym do wyglądu dochodzą takie cechy jak funkcjonalność i ergonomia. Design odnosi się nie tylko do produktów trwałych, czy statycznych ? ale także do widowiska, np.
pokazu sztucznych ogni czy spektaklu fontann wodnych.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Design

O numerowaniu druku

Zjawisko numerowania druku może służyć jako swoista metoda zabezpieczająca, czyli druk zabezpieczający.
Dowody osobiste, karty płatnicze i inne ważne dokumenty.
Metody na druk numeru jest kilka, może to być zwykły druk typograficzny, druk laserowy, wypukły, czy hologram. W druku cyfrowym można jeszcze nadawać unikalny numer podczas samego procesu drukowania.

Co ciekawe nie tylko ważne dokumenty ulegają numeracji.

Często numerowane są partie produktów, np. puszki czy folie do pakowania produktów spożywczych, jednak nie jest to jako tako numerowanie druku, a numer danej partii.

O naklejce w najpopularniejszej encyklopedii

Naklejka jest kawałkiem folii lub papieru, najczęściej posiadającym samoprzylepne właściwości, co umożliwia jej przyczepienie na powierzchnię płaską. W zależności od użytego kleju naklejka ma różne właściwości; kleje stałe na trwale utrzymują naklejkę na powierzchni, kleje o budowie mikrosferycznej, umożliwiający przemieszczanie i bezśladowe usuwanie naklejek Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Naklejka
.

Widok do druku:

naklejki wypukłe 3d