Mamy mnogo rodzajów pomp ciepła, jedne bardziej, drugie mniej wydajne.

Ich montaż jednak wymaga dużego doświadczenia, dlatego powinno się wynająć firmę, która montuje .

Jakie ogrzewanie wybrać

pompy ciepła gdańskKwestia ogrzewania staje się bardzo istotna, gdy zaczyna się jesień.

Mieszkańcy bloków martwić się nie muszą (zazwyczaj), jednak sprawa wygląda inaczej w przypadku właścicieli domów wolno stojących. Muszą oni bowiem wybrać najbardziej wydajną i relatywnie tanią metodę ogrzewania swoich czterech ścian.

Piec na węgiel, drewno, gaz? A może ogrzewanie elektryczne, panele słoneczne... Można też sięgnąć po nowsze rozwiązania, takie jak rekuperacja, która jest na chwilę obecną jedną z tańszych w eksploatacji metod grzewczych.

Skąpstwo przy zakładaniu ogrzewania nie popłaca

Montaż gruntowej pompy ciepła to dość skomplikowana sprawa, dlatego jeżeli ktoś już się na takie ogrzewanie decyduje to nie powinien oszczędzać, ani na samej pompie, ani na fachowcach.

Źle dobrana, wymiarowania i zamontowana pompa ciepła może spowodować wiele problemów zarówno z ogrzewaniem jak i samym gruntem.

Powszechnym zjawiskiem przy źle zamontowanej pompie jest zamarzanie gruntu gdzie wkopane są rury przekaźnikowe.
Mogą też wystąpić problemy z niedogrzewaniem do odpowiedniej temperatury. Ogólnie jest to dość nowa technologia,a co za tym idzie droga, wiec na pewne koszty trzeba być przygotowanym.
Z pewnością nie należy na temacie skąpić, ponieważ w tym przypadku możemy podwoić, albo potroić początkowe koszty założenia takiego ogrzewania.

Cytat w Wikipedii: O wydajności pomp ciepła

pompy ciepła gdańsk
Nazwa "pompa ciepła" jest użyta przez analogię do nazwy powszechnie znanej "pompy hydraulicznej" pompującej ciecz (najczęściej wodę) z niżej położonego zbiornika do zbiornika położonego wyżej.
Zarówno "pompa hydrauliczna" jak i "pompa ciepła" potrzebują energii dostarczonej z zewnątrz. Kiedy ciepło płynie w naturalnym kierunku (od wyższej temperatury do niższej), przepływ tego ciepła może być wykorzystany do napędu silnika cieplnego podobnie jak przepływ wody płynącej grawitacyjnie z góry na dół napędza silnik hydrauliczny (turbinę wodną).
Aby "zmusić" ciepło do płynięcia w odwrotnym kierunku (od temperatury niższej do wyższej) należy z zewnątrz dostarczyć energii do napędu, podobnie jak przy pompowaniu wody z dolnego zbiornika do górnego.
Przy odpowiedniej konstrukcji "pompa ciepła" i "silnik cieplny" mogą być jednym urządzeniem, podobnie jak jednym urządzeniem mogą być pompa hydrauliczna i silnik hydrauliczny w elektrowni szczytowo-pompowej.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pompa_ciepła.
Dodane: 17-03-2016 08:59

Tagi: Uncategorized gdańsk usługi ogrzewanie dom pompy ciepła

Widok do druku:

pompy ciepła gdańsk