pompy ciepła gdańsk

Mamy dużo rodzajów pomp ciepła, jedne bardziej, drugie mniej opłacalne.
Montaż jednak wymaga niemałego doświadczenia, dlatego powinno się skontaktować się z osobą, która montuje .

Nie szczędź na pompie

Montaż gruntowej pompy ciepła to dość skomplikowana sprawa, dlatego jeżeli ktoś już się na takie ogrzewanie decyduje to nie powinien oszczędzać, ani na samej pompie, ani na fachowcach.

Źle dobrana, wymiarowania i zamontowana pompa ciepła może spowodować wiele problemów zarówno z ogrzewaniem jak i samym gruntem.

Powszechnym zjawiskiem przy źle zamontowanej pompie jest zamarzanie gruntu gdzie wkopane są rury przekaźnikowe.
Mogą też wystąpić problemy z niedogrzewaniem do odpowiedniej temperatury. Ogólnie jest to dość nowa technologia,a co za tym idzie droga, wiec na pewne koszty trzeba być przygotowanym.
Z pewnością nie należy na temacie skąpić, ponieważ w tym przypadku możemy podwoić, albo potroić początkowe koszty założenia takiego ogrzewania.

Grzewcze odwierty

Ogrzewanie budynku pompą ciepła wraz z rekuperacją to coraz popularniejsze rozwiązanie.

Jako źródło ciepła najczęściej stosuje się energie termalną z ziemi.

Na działce na której stoi budynek wykonuje się serię odwiertów do których wprowadza się odpowiednie rury, które będą doprowadzały ciepło do naszego domu. Ilość tych odwiertów zależy od struktury gleby, oraz od metrażu budynku i wydajności pompy. Pompa ciepła w takim ogrzewaniu jest rozmiarów niedużej lodówki, zasilana prądem. Temperaturę w pomieszczeniu reguluje automatycznie, jest to w zasadzie bezobsługowe ogrzewanie, czego nie można powiedzieć o piecu na węgiel na przykład.

Jakie ogrzewanie wybrać

pompy ciepła gdańsk Kwestia ogrzewania staje się bardzo istotna, gdy zaczyna się jesień.

Mieszkańcy bloków martwić się nie muszą (zazwyczaj), jednak sprawa wygląda inaczej w przypadku właścicieli domów wolno stojących. Muszą oni bowiem wybrać najbardziej wydajną i relatywnie tanią metodę ogrzewania swoich czterech ścian.

Piec na węgiel, drewno, gaz? A może ogrzewanie elektryczne, panele słoneczne... Można też sięgnąć po nowsze rozwiązania, takie jak rekuperacja, która jest na chwilę obecną jedną z tańszych w eksploatacji metod grzewczych..
Dodane: 09-03-2016 08:32

Tagi: Uncategorized gdańsk usługi ogrzewanie dom pompy ciepła

Widok do druku:

pompy ciepła gdańsk