Warto wiedzieć

liny wspinaczkowe
Choroba wysokościowa (choroba d'Acosty, ang.
acute mountain sickness, AMS) nie jest jedną konkretną dolegliwością, a zespołem chorobowym spowodowanym brakiem adaptacji do warunków panujących na dużych wysokościach. Z reguły pojawia się na wysokościach powyżej 2500 m n.p.m., gdzie dostępność tlenu w powietrzu, ze względu na rozrzedzenie atmosfery, zaczyna być za mała na potrzeby organizmu człowieka. U osób wyjątkowo wrażliwych i niezaaklimatyzowanych pierwsze objawy mogą pojawić się już na wysokości około 1500 m n.p.m. Z reguły pierwszymi objawami są ból głowy, nudności, wymioty.
Często także osłabienie, brak apetytu, zawroty głowy, problemy z zaśnięciem.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_wysoko%C5%9Bciowa

Sporty dla odważnych

liny wspinaczkowe Nie każdy z nas lubi zajęcia, które dostarczają sporej dawki adrenaliny i wiążą się z ogromnymi emocjami.
Często niektóre z nich wymagają sporo odwagi i są dość ekstremalne, więc warto się zastanowić, czy takie propozycje będą dla nas odpowiednie.

Wiele osób będzie z pewnością zadowolonych z takich rozrywek, a żeby przyniosły one upragnione wrażenia, warto wybrać odpowiednią opcję.

Jedną z najciekawszych będzie z pewnością wspinaczka w górach, która stanowi bardzo ciekawą propozycję dla tych, którzy niczego się nie boją i lubią wiele emocji.
Do jej uprawiania konieczne jest dobre miejsce, właściwy sprzęt oraz osoba, która będzie dbać o nasze bezpieczeństwo, więc warto dobrze się do tego przygotować.

Rozrywka w górskich miejscowościach

Nie każdy wie co warto robić w górach, by się nie nudzić.
Czeka tam na nas mnóstwo atrakcji i wystarczy jedynie dobrze się zastanowić, by zaplanować ciekawy, pełen wrażeń czas.
Jedni mogą spędzać go spokojnie, na łonie natury, a inni oddawać się uprawianiu sportów, takich jak wspinaczka lub jazda rowerem górskim po specjalnych trasach.
W każdym przypadku warto zadbać o akcesoria, które mogą znacznie ułatwić nam takie zajęcia oraz sprawić, że będą one o wiele przyjemniejsze. Często do niektórych sportów konieczny będzie instruktor, więc jeśli nie posiadamy doświadczenia, warto skorzystać z jego pomocy.

W ten sposób całe wydarzenie będzie dla nas bezpieczne i ciekawe, a także nie sprawi dodatkowych problemów. .

Widok do druku:

liny wspinaczkowe