Poprawa działania ogrzewania może przynieść spore oszczędności, jedną z dobrych możliwości jest .
Co trzeba wiedzieć o bilansie cieplnym?

Ucieczka ciepła

rekuperacja gdańsk rekuperacja gdańskEnergetyczna wydajność cieplna budynku determinuje jego zdolność do gromadzenia i utrzymywania ciepła.
Jego optymalizacja pozwala zwiększyć skuteczność naszego ogrzewania, przez co rachunki za ogrzewanie będą niższe. Identyfikacja problemów z izolacją budynku nie jest zadaniem prostym, zwłaszcza jeżeli ktoś w ogóle się tematem nie interesuje.

Takie poszlaki jak wilgoć na ścianach czy oknach lub wrażenie przeciągu mogą z powodzeniem wskazać nam miejsca mostów termicznych, gdzie ciepło najbardziej ucieka z budynku.

Zmiana ogrzewania

Dla tradycyjnego ogrzewania jest wiele alternatyw, które pozwalają na efektywne grzanie całej powierzchni.
Czasami wystarczy zmiana grzejników na nowe, lub wymiana ogrzewania na podłogowe, które wymaga dużo niższej temperatury dla osiągnięcia tego samego komfortu cieplnego w mieszkaniu. Można pójść w ogrzewanie piecykami w każdym większym pomieszczeniu i grzać tylko tam gdzie się przebywa.

Dobrym wyjściem jest tez ogrzewanie elektryczne, które jest bezobsługowe, czyste i proste w montażu, nawet dla niedoświadczonego w kwestiach budowlanych.

Dużo ludzi również korzysta z paneli radiacyjnych, które montuje się na suficie. Ogólnie opcji jest tak dużo, ze jest w czym wybierać i przebierać, a przecież chodzi o to, żeby to nam było wygodnie z danym ogrzewaniem.

Pasywne grzanie z rekuperatorem

Wykorzystanie nowoczesnych metod ogrzewania w domu jednorodzinnym to świetne rozwiązanie, które połączone z nowoczesnym budownictwem daje niemal darmową energię cieplną do ogrzewania zarówno wody jak i powietrza w budynku.
To doskonała sprawa dla osób lubiących oszczędność i wygodę, ponieważ takie ogrzewanie jest z reguły bezobsługowe, a połączenie go z rekuperacją zagwarantuje optymalne wykorzystanie każdej dżula energii. Rekuperacja jest też świetnym rozwiązaniem dla osób ze standardowym ogrzewaniem, ponieważ zwraca ciepło, które uciekłoby z naszego domu w postaci spalin, oparów czy ciepłego powietrza..
Dodane: 25-07-2016 21:48

Tagi: Uncategorized gdańsk usługi ogrzewanie dom rekuperacja

Widok do druku:

rekuperacja gdańsk