geodezyjna obsługa inwestycji malbork

Profesjonalne to ważna sprawa, aby w naszej dokumentacji budowy nie było błędów, które bywają kosztowne.
Wpis o mierniczych.

Planujesz budowę domu? Zacznij od geodety

Kiedy planujemy budowę własnego domu jednorodzinnego musimy najpierw zdobyć odpowiedni dokument, czyli pozwolenie.
W tym celu należy m. in. wynająć geodetę, który przygotuje specjalną mapę do celów projektowych. Nie jest to jednak jedyna sytuacja, kiedy będziemy musieli skorzystać z usług tego fachowca. Nawet po otrzymaniu pozwolenia konieczne jest wytyczenie budynku na działce, a do tego dokonanie specjalnego wpisu do dziennika budowy.
Każdy kto marzy o posiadaniu własnego domu jednorodzinnego musi wypełnić wszystkie te formalności.
W przeciwnym razie nie będzie on mógł zrealizować swojego planu i rozpocząć budowy.

Definicja rapidografu

Rapidograf (od nazwy Rapidograph firmy Rotring; nazywany czasami niepoprawnie rapitograf) ? pisak kreślarski w postaci pióra, który pozwala na rysowanie tuszem linii o stałej grubości.
Służy do wykreślania rysunków i ich opisywania na papierze (brystolu) lub kalce technicznej.
W skład kompletu wchodzi kilka piór kreślących linie o różnej grubości.

Standardowo końcówki piór oznacza się różnymi kolorami w zależności od grubości.

Zazwyczaj stosowane są grubości: 0,13 (fioletowy); 0,18 (czerwony); 0,25 (biały); 0,35 (żółty); 0,50 (brązowy); 0,70 (niebieski); 1,00 (pomarańczowy) i 1,40 mm (zielony). Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rapidograf

System informacji o terenie- co to takiego?

geodezyjna obsługa inwestycji malbork
Krajowy System Informacji o Terenie ? zakładany jest i prowadzony przez Głównego Geodetę Kraju dla obszaru całego kraju, a na szczeblach województwa i powiatu, przez marszałka województwa i starostę.

Dla tych obszarów zakłada się bazy danych zawierające stosowne dane, bazy metadanych obejmujące istniejące bazy danych systemów już istniejących, a także inne dane związane ze statusem prawnym systemu. Szczegółowe zasady oraz tryb założenia i prowadzenia krajowego systemu reguluje rozporządzenie Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 12 lipca 2001.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Krajowy_System_Informacji_o_Terenie.