Co robi geodeta

geodezja sztumGeodezja to nic innego jak nauka o kształcie i pomiarach Ziemi.

Jednak w znaczeniu powszechnym geodezja to dziedzina, która zajmuje się pomiarami terenu na rzecz rozwoju infrastruktury i budownictwa.

Bez geodetów nie można by nic wybudować ani podzielić większego terenu na działki z należytą dokładnością. Inną nazwą, którą można określić geodetów to mierniczy, jest to termin, który bezpośrednio odnosi się do zakresu zadań geodety.

Poza pomiarami geodeci wykonują też inwentaryzacje powykonawcze oraz pomiary budynków po zakończeniu prac.

Cytat z Wiki o mierniczym przysięgłym

geodezja sztum
Mierniczy przysięgły ? osoba zajmująca się miernictwem (rodzajem geodezji) jako wolnym zawodem w Polsce w latach 1925?1952. Spełnienie warunków pozwalających uzyskać tytuł mierniczego przysięgłego, wymagało długotrwałego przygotowania, zazwyczaj poprzez konieczność odbycia odpowiednich studiów, a także stażu zawodowego.

Wnioski o nadanie tytułu mogły składać osoby które spełniały warunki podane w ustawie z dnia 15 lipca 1925 roku2.

Ustawa ta gwarantowała mierniczemu przysięgłemu wyłączność na prowadzenie wszelkich prac przynależnych do tej profesji i dawała gwarancję należytego ich wykonania.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mierniczy_przysięgły

Wytyczanie dojazdów do nowych bloków mieszkalnych

Na terenie miast wykonywane są różnego rodzaju prace geodezyjne.

Takie miejskie prace geodezyjne wykonywane są podczas poszerzania różnego rodzaju dróg, podczas budowy nowych dróg oraz wytyczaniu dojazdów do nowych budynków.

Do takich budynków należą bloki mieszkalne.
Trzeba przyznać, że w miastach wciąż budowane są nowe bloki mieszkalne, do których trzeba doprowadzać nowe drogi.

Będzie po nich jeździć spora ilość osób posiadających różnego rodzaju samochody, a poza tym od czasu do czasu będą po nich przejeżdżać samochody dostawcze.

Nowe dojazdy wytyczane są także do budynków użytkowych.
Muszą to być bardzo wytrzymałe i odpowiedniej wielkości drogi, ponieważ będą po nich jeździły nawet bardzo ciężkie i duże pojazdy.
.
Dodane: 22-05-2017 04:05

Tagi: geodezja geodeta budownictwo usługi Malbork Sztum

Widok do druku:

geodezja sztum