pożyczki pod zastaw złota szczecin

, że aby nabyć mieszkanie na kredyt i na tym nie stracić, lepiej będzie zainteresować się tematem. Podczas tzw. boomu na rynku nieruchomości, ceny mieszkań bardzo gwałtownie rosły. Od roku 2008 ceny zaczęły sukcesywnie maleć. W konsekwencji ci, którzy przeczekali, mogli nabyć...to samo mieszkanie (miasto, osiedle, metraż) za dużo mniejsze pieniądze. Należy nie zapominać o tym, że kredyt hipoteczny bierze się najczęściej na 30 lat. To bardzo długi okres kredytowania. Jeżeli przepłaciliśmy za naszą nieruchomość, to sytuacja robi się niezbyt ciekawa - wartość spada, a rata kredytu pozostaje wysoka.

Problemy ze spłatą?

Liczba niespłacanych pożyczek rośnie. Co jest powodem tego, że Polacy nie spłacają swoich kredytów? Czy może odpowiedzialne są banki, ponieważ źle oceniły ryzyko i zdolność kredytową? Czy moze to wina kryzysu?

Z pewnością najbardziej regularnie spłacane są kredyty hipoteczne, nawet te we frankach. Jednak nawet w tym segmencie zaobserwowano pogorszenie - zaległości jest coraz więcej.


Limity banków

Podsumowując - firmy mają naprawdę pod górkę. Łatwiej o pożyczkę będzie pracownikowi, zatrudnionemu na umowę o pracę, niż właścicielowi tej firmy. To jest paradoks, ale niestety prawdziwy.

Żeby młodzi ludzie mogli rejestrować działalność i inwestować w swój biznes, go rozwijając, potrzebny jest dostęp do kapitału. Mało kto posiada wystarczające środki, jest to bardzo trudna do pokonania bariera. Czasami niestety kończy się to zaciągnięciem kredytu w wątpliwym miejscu, z niesamowicie wysokim kosztem. Nie powinno tak być, ale nie zanosi się, na zmianę zasad przez banki. Jest odwrotnie - z każdym rokiem wymagania dla przedsiębiorców są coraz bardziej wyśrubowane.


A może jednak pożyczyć?

pożyczki pod zastaw złota szczecin

Sezon wakacyjny w pełni. Wedle statystyk prawie 1/3 nie pojedzie w tym sezonie na żadne wakacje, spora część wyjeżdżających spędzi urlop w kraju, a za granicę uda się co siódmy.

Ale wielu rodaków wakacyjny wyjazd zamierza sfinansować kredytem. Czy to jest taki świetny pomysł? Bez wątpienia, urlop jest konieczny, po to by zregenerować siły i nie zwariować. Badacze podkreślają, że spędzenie urlopu na własnej kanapie, nie zapewni regeneracji. Brak urlopu zmniejsza wydajność pracy, bardzo źle wpływa również na samopoczucie, a w skrajnych wypadkach może prowadzić do depresji.


Dodane: 03-10-2014 14:06

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: