, że aby nabyć mieszkanie na kredyt i na tym nie stracić, lepiej będzie zainteresować się tematem. Podczas tzw. boomu na rynku nieruchomości, ceny mieszkań bardzo gwałtownie rosły. Od roku 2008 ceny zaczęły sukcesywnie maleć. W konsekwencji ci, którzy przeczekali, mogli nabyć...to samo mieszkanie (miasto, osiedle, metraż) za dużo mniejsze pieniądze. Należy nie zapominać o tym, że kredyt hipoteczny bierze się najczęściej na 30 lat. To bardzo długi okres kredytowania. Jeżeli przepłaciliśmy za naszą nieruchomość, to sytuacja robi się niezbyt ciekawa - wartość spada, a rata kredytu pozostaje wysoka.

Problemy ze spłatą?

pożyczki pod zastaw złota szczecin
pożyczki pod zastaw złota szczecin

Liczba niespłacanych pożyczek rośnie. Co jest powodem tego, że Polacy nie spłacają swoich kredytów? Czy może odpowiedzialne są banki, ponieważ źle oceniły ryzyko i zdolność kredytową? Czy moze to wina kryzysu?

Z pewnością najbardziej regularnie spłacane są kredyty hipoteczne, nawet te we frankach. Jednak nawet w tym segmencie zaobserwowano pogorszenie - zaległości jest coraz więcej.


Limity banków

Podsumowując - firmy mają naprawdę pod górkę. Łatwiej o pożyczkę będzie pracownikowi, zatrudnionemu na umowę o pracę, niż właścicielowi tej firmy. To jest paradoks, ale niestety prawdziwy.

Żeby młodzi ludzie mogli rejestrować działalność i inwestować w swój biznes, go rozwijając, potrzebny jest dostęp do kapitału. Mało kto posiada wystarczające środki, jest to bardzo trudna do pokonania bariera. Czasami niestety kończy się to zaciągnięciem kredytu w wątpliwym miejscu, z niesamowicie wysokim kosztem. Nie powinno tak być, ale nie zanosi się, na zmianę zasad przez banki. Jest odwrotnie - z każdym rokiem wymagania dla przedsiębiorców są coraz bardziej wyśrubowane.


A może jednak pożyczyć?

Sezon wakacyjny w pełni. Wedle statystyk prawie 1/3 nie pojedzie w tym sezonie na żadne wakacje, spora część wyjeżdżających spędzi urlop w kraju, a za granicę uda się co siódmy.

Ale wielu rodaków wakacyjny wyjazd zamierza sfinansować kredytem. Czy to jest taki świetny pomysł? Bez wątpienia, urlop jest konieczny, po to by zregenerować siły i nie zwariować. Badacze podkreślają, że spędzenie urlopu na własnej kanapie, nie zapewni regeneracji. Brak urlopu zmniejsza wydajność pracy, bardzo źle wpływa również na samopoczucie, a w skrajnych wypadkach może prowadzić do depresji.


Dodane: 03-10-2014 14:06

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: