szycie zasłon warszawa

Dekoracja okien to naprawdę ważny element wystroju.
Żaluzje, rolety, czy zasłony? Co wybrać? szycie zasłon warszawaDefinicjaRoleta - zasłona zwijana montowana wewnątrz i na zewnątrz budynku nad otworem...Dekoracja okien to naprawdę ważny element wystroju. Żaluzje, rolety, czy zasłony? Co wybrać?

Definicja

szycie zasłon warszawa
Roleta - zasłona zwijana montowana wewnątrz i na zewnątrz budynku nad otworem okiennym - najczęściej z tkaniny.
Podnoszona i opuszczana poprzez nawijanie na wałek przy pomocy sprężyny wewnątrzwałkowej, linki, łańcuszka lub silniczka elektrycznego.

Roletą zewnętrzną popularnie nazywana jest żaluzja budowlana zewnętrzna. Plisa to rodzaj eleganckiej i dekoracyjnej zasłony przeciwsłonecznej pozwalającej uzyskać niepowtarzalne efekty świetlne i możliwości kompozycyjne jako jedyna daje możliwość zasłonięcia otworów okiennych o nietypowych kształtach: okręgi, trójkąty, trapezy itp.Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Roleta

Jak kosztowne są rolety?

Rolety nie są szczególnie tanie, prościej i taniej można przemalować ściany, niż dobrać nowe rolety.

Dlatego trzeba dobrze zastanowić się nad kolorem, ja doradzać wybrać coś neutralnego, w raczej stonowanych odcieniach.

Sprawdzą się wszystkie odcienie szarości, biel, subtelne beże, ewentualnie jasne brązy. Mocne kolory są wymagające, dlatego odradzam taki wybór. Ważny jest typ mocowania, jednak większość modeli jest uniwersalna - można je zamontować na ramie okna, wewnątrz wnęki okiennej, lub na suficie.
Najczęściej zakłada się rolety do ramy okna, ale takie rozwiązanie ma również wady - może powodować parowanie okien, a mocowanie mogą uszkodzić ramę (chociaż nie powinny, trzeba mieć jednak pewne doświadczenie w montażu).

Rolety czy żaluzje?

Co wybrać - rolety, czy żaluzje? Oczywistym jest, że zasłonięcie okna bywa koniecznością - nikt nie jest fanem ostrego słońca padającego na monitor, czy też wścibskiego wzroku sąsiadów.

Z tego powodu większość z nas rolety, lub żaluzje w oknach posiada. Wybór pomiędzy jednym, a drugim rozwiązaniem nie jest łatwy.

W poprzedniej epoce żaluzje były znacznie bardziej popularne, ale rolet jeszcze w naszych sklepach po prostu nie było.
Zarówno rolety, jak i żaluzje mogą mieć różne kolory.
Dużą różnicą jest jednak materiał, z którego są zrobione.

Żaluzje mogą być drewniane, aluminiowe, lub plastikowe.

Rolety są zawsze tekstylne, mają tez różny stopień przepuszczania światła.

Jakie rolety?

Jak wybrać roletę? Na co zwracać uwagę, przed dokonaniem konsumenckiego wyboru, jak dopasować roletę do okna i wnętrza? To nie są pytania, na które można uzyskać jedną prawidłową odpowiedź, zwłaszcza że jest wiele rodzajów rolet. Rolety dzielą się zasadniczo na te standardowe i na wymiar. Z pewnością pierwszy rodzaj będzie kosztował mniej, ale jeśli nasze okno nie mieści się w normach danego producenta, to trudno - musimy wybrać rolety na wymiar.
Na wymiar trzeba także wybrać rolety na okna dachowe.
.
Dodane: 17-04-2015 10:21

Tagi: Uncategorized dekoracje zasłony wnętrze

Widok do druku:

szycie zasłon warszawa