Kiedyś dzieci bawiły się na świeżym powietrzu i ciężko było je zaprowadzić do domu. Warto sprawdzić i wyciągnąć swoje dziecko na dwór.

Wpis o ruchu na świeżym powietrzu.

Zabawa na drabinkach - Wikipedia

smartplac
Drabinki - element placu zabaw. Drabinki mogą się składać z metalowych, drewnianych, gumowych, plastikowych części.

Najprostsza drabinka ma kształt dwóch półokręgów połączonych belkami. Istnieją też bardziej skomplikowane wersje, np.

z wbudowanymi gumowymi oponami, łańcuchami (po których można się wspinać). Z zabawą na drabinkach wiąże się ryzyko spadnięcia - dlatego nie są one najczęściej przeznaczone dla dzieci poniżej 10 lat.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Drabinki

Definicja placu zabaw w Wikipedii

smartplac
Plac zabaw ? wydzielone miejsce (często ogrodzone), przeznaczone do zabawy dla dzieci. Wyposażenie placu zabaw najczęściej stanowią: piaskownica, zjeżdżalnia, huśtawka, huśtawka na desce (tzw. ważki), karuzela, bujak sprężynowy, drabinki (drewniane lub metalowe) oraz inne zestawy zabawowe.

Wokół placu rozstawiane są ławki dla opiekunów bawiących się dzieci.

Place zabaw powstają najczęściej w sąsiedztwie osiedli mieszkaniowych, szkół, przedszkoli i żłobków.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Plac_zabaw

Pomysły na ciekawe zabawy z dzieckiem

Jeżeli nasze dziecko cierpi na ciągłą nudę, nie ma zbyt wielu przyjaciół, słabo radzi sobie w szkole podstawowej, jest apatyczne i notorycznie domaga się dostępu do Internetu, to istnieje wysokie prawdopodobieństwo tego, że zamyka się w sobie. Aby przeciwdziałać tego typu zjawiskom, trzeba zachęcać nasze pociechy do wychodzenia z domu.

Bycie zamkniętym w czterech ścianach to naprawdę nic dobrego.

Jeżeli więc zależy nam na tym, by nasze dzieci w końcu skończyły z negatywnymi przyzwyczajeniami, to nauczmy ich zabaw chodnikowych, które każdy z nas jeszcze pamięta z własnego dzieciństwa.
Są one wspaniałym sposobem na rozruszanie się, poznanie nowych osób, przewietrzenie umysłu i wzmożenie apetytu.
Wykorzystajmy je zatem!.

Widok do druku:

smartplac