Promuj swoją stronę w internecie. Masz dwa sposoby - pozycjonowanie bytom i kampanie reklamowe Google Adwords.Co oferuje Google dla twojej firmy?Oczywiste, że pozytywne jest to, że zwiększa się liczba zainteresowanych usługą firm. Za tym jednak zwiększa się również ilość firm świadczących...Promuj swoją stronę w internecie.

Masz dwa sposoby - i kampanie reklamowe Google Adwords.

Co oferuje Google dla twojej firmy?

pozycjonowanie bytomOczywiste, że pozytywne jest to, że zwiększa się liczba zainteresowanych usługą firm. Za tym jednak zwiększa się również ilość firm świadczących tego rodzaju usługi, co czasami wypada całkiem zabawnie.

Pozycjonowanie dopisują sobie do oferty prawie wszyscy, którzy zajmują się czymkolwiek związanym z internetem.

Albo i nie związanym. Bo jeszcze rozumiem firmy zajmujące się stronami, albo prowadzeniem fejsbukowych fanpejdży. Ale... Poligrafia? Naprawdę? Tak - naprawdę. Więc teraz jest czas, żeby spojrzeć na drugą stronę medalu.

A jest nią wzrost konkurencji w Google.

Firmom się wydaje, że pozycjonowanie da się zrobić tanio.

Cóż - może na jakieś naprawdę mało konkurencyjne frazy da się niedrogo.

Ale takich jest już coraz mniej.

Szkoda, bo prowadzi to do niezdrowej konkurencji cenowej, która tak naprawdę nie jest korzystna dla nikogo.

Definicja social media

Media społecznościowe (ang.

Social Media) ? określenie odnosi się do ogólnie pojętego korzystania z internetowych i mobilnych technologii, by przekształcić komunikację w interaktywny dialog. Andreas Kaplan i Michael Haenlein definiują media społecznościowe jako ?grupę bazujących na internetowych rozwiązaniach aplikacji, które opierają się na ideologicznych i technologicznych podstawach Web 2.0, i które to umożliwiają tworzenie i wymianę wygenerowanych przez użytkowników treści?1. Media społecznościowe to media do społecznościowych interakcji w postaci rozbudowanego zestawu narzędzi komunikacyjnych wykraczających poza dotychczasową komunikację społecznościową.

Dzięki wszechobecnej dostępności i skalowalności technik komunikacyjnych, media społecznościowe diametralnie zmieniły sposób komunikacji zarówno organizacji, społeczności, jak i indywidualnych użytkowników, oraz stały się naturalnym miejscem wymiany informacji2 Media społecznościowe występują pod wieloma postaciami, między innymi spotkać je można w formie magazynów, blogów, weblogów, mikroblogów, fotoblogów, wideoblogów, wiki, podcastów, serwisów gromadzących muzykę, zdjęcia i video, rankingów oraz zakładek społecznościowych (social bookmarkingu). Możemy wyróżnić kilka rodzajów mediów społecznościowych. blogi i mikroblogi (np.

Blip, Twitter) społeczności kontentowe (np.

YouTube, Vimeo, Wikipedia) serwisy społecznościowe (np.

Facebook, Nk.pl, Google+) wirtualne światy gier (np. World of Warcraft) wirtualne światy społecznościowe (np.
Second Life). Technologie zawierają między innymi: blogi, dzielenie zdjęć, vlogi (videoblogi), umieszczanie głosów w dyskusji (ang.
post) na stronach profilowych, pocztę elektroniczną, wysyłanie natychmiastowych wiadomości (Twitter), rozpowszechnianie muzyki, crowdsourcing czy voice over IP.
Wiele z tych serwisów można integrować za pomocą społecznościowych platform agregacyjnych.Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Media_spo%C5%82eczno%C5%9Bciowe

Co wy wiecie o pozycjonowaniu

pozycjonowanie bytomMam firmę, stronę www i co dalej? Czyli o tym jak wykorzystać internet w celach biznesowych.
Przede wszystkim sprawdź jak radzi sobie konkurencja.
Masz kilka opcji, można skorzystać ze wszystkich na raz, co powinno dać najlepszy efekt. Po pierwsze - pozycjonowanie.
Jeżeli działasz na rynku lokalnym i konkurencja nie zdążyła jeszcze docenić znaczenia wyszukiwarki Google, to nie powinno wyjść zbyt drogo. Jednak gdy słowa kluczowe mają wysoką konkurencyjność i zasięg ogólnopolski, to musisz uzbroić ię w cierpliwość bo pozycjonowanie trochę potrwa, i musisz szykować się na większy wydatek.

Twoja firma w internecie

SEO zza kulis to nie jest taka prosta praca.

Wielu przedsiębiorców nie ogarnia, dlaczego nie ma błyskawicznym efektów, lub czemu to tyle kosztuje. Trzeba zrozumieć jedną prostą rzecz - to, że pozycjonowanie jest coraz bardziej powszechne i staje się czymś tak oczywistym dla firmy, jak strona www, ma to swoje dobre i złe strony.

Inne metody promocji w internecie

Po drugie - AdWords. To dobre uzupełnienie pozycjonowania, jeśli potrzebujesz efektów natychmiast i możesz ponieść większe koszty.
Często obsługą kampanii zajmują się te same firmy, które oferują SEO. Po trzecie - social media.
Tu zakres może być różny, ponieważ zależy od branży. Fanpejdż na Facebooku można z powodzenie prowadzić samodzielnie, jednak jeżeli n ie masz do tego czasu, lub weny - zainwestuj w dobrego copywritera. Sam fanpejdż dobrze działa wizerunkowo, o bezpośrednie korzyści raczej ciężko.

Czy opłaca się prowadzić fanpejdża?

Social media to często wałkowany temat. Pisze się wiele o tym jakie dają możliwości, mówi się też o zagrożeniach. Profil na fejsie mają prawie wszyscy.
Mało kto jednak publikuje tam materiały w sposób przemyślany - zdjęcia potomków, mieszkań, aut, fotki z wakacji, z imprez.
Lajkowanie bezsensownych treści , etc.).

A coraz częściej to co publikujemy na fejsie, ma znaczenie w "realu".

Jeżeli rozsyłamy CV, bo chcemy mieć pracę, możemy być pewni, że zanim pracodawca nas zatrudni, to sprawdzi nasze konto.
Czy jest się czego obawiać? Jeżeli nie publikujemy wszystkiego jak leci, nie rozdajemy lajków gdzie popadnie, to powinniśmy czuć się bezpieczni.

Ale każdy może dowiedzieć się co lubimy, na jaką partię głosujemy, jakie mamy poglądy, na co wydajemy kasę, na jakim poziomie żyjemy, jakie mamy zwierzęta/dzieci/partnerów... To są informacje prywatne.

I w tej sferze powinny takie pozostać.
Pamiętajmy, że to świadczy o nas, możemy byc potencjalnie bardzo dobrymi pracownikami, ale jeśli na swojej tablicy źle wyrażamy się o swoim poprzednim pracodawcy (lub co gorsza - o obecnym) to może nam zamknąć drzwi do kariery. Tak więc - publikujmy treści w portalach społecznościowych w sposób bardziej przemyślany - to się opłaci.
.
Dodane: 20-04-2015 09:14

Tagi: Uncategorized pozycjonowanie

Widok do druku:

pozycjonowanie bytom

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: