Wyposażenie warsztatu produkcyjnego w przemyśle meblarskim

frezarki cnc do metaluWe współczesnym świecie wiele dziedzin przemysłu nie mogłoby sprawnie działać bez odpowiednio wyposażonych hal produkcyjnych.

Dotyczy to m.

in.

meblarstwa, gdzie wymagana jest dokładność i precyzja podczas wykonywania poszczególnych elementów.

Obrabiarki i frezarki sterowane numerycznie pozwalają osiągnąć doskonały efekt i powtarzalność wykonywanych za pomocą tych maszyn przedmiotów, a jednocześnie bardzo skracają cały proces produkcyjny.
Możliwość zaprogramowania tego typu urządzeń gwarantuje wyjątkową precyzję, co również sprawia, że przedsiębiorstwa meblowe chętnie wykorzystują je w swoich zakładach przemysłowych.

Bezpieczeństwo przy frezowaniu

frezarki cnc do metalu Uwaga! To bardzo ważne.
Frezarka, blok, odciąg...
wszystko bardzo dobrze, ale nie zapominajmy w tym wszystkim o człowieku i jego bezpieczeństwie. Jest parę rzeczy na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę, jeśli chcemy zachować wszystkie palce. Najważniejszą rzeczą są ochraniacze - na oczy, uszy, stopy i palce. Czyli okulary ochronne, nauszniki wygłuszające hałas, buty robocze z metalowymi noskami i grube rękawice.
Mając to na sobie, jesteśmy w stanie przetrwać nieuniknione wypadki i ciągły hałas pracującej frezarki. Ponadto, ważnym jest aby kontrolować to co i jak się robi.
Gdy maszyna zatnie się na kawałku metalu, nie wyciągamy go gołymi rękami. Przy każdej awarii maszyny, przerywamy jej działanie.

Gdy usterka dotyczy jej wewnętrznych mechanizmów, ponad to wyłączamy ją i odłączamy od zasilania.

Miejmy to zawsze na uwadze, nasze kończyny niestety nie odrastają a model można wykonać ponownie.

Definicja frezarki?

Frezarka ? obrabiarka przeznaczona do obróbki skrawaniem powierzchni płaskich i kształtowych takich jak rowki, gwinty, koła zębate.
Narzędziem obróbczym stosowanym w frezarce jest frez.
Głównym ruchem powodującym skrawanie freza jest jego ruch obrotowy, oprócz tego frez przesuwa się względem obrabianego materiału.

Obróbka frezarką nazywa się frezowaniem. Frezarki mogą być jednowrzecionowe lub wielowrzecionowe.

Wyposażenie elektroniczne, rozbudowa funkcji oraz sterowanie numeryczne przekształciły konwencjonalną frezarkę w obrabiarkę CNC będącą elementem struktur zintegrowanego wytwarzania CIM. Najczęściej stosowane frezarki: pionowe poziome uniwersalne do drewna do kół zębatych do gwintówŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Frezarka.

Widok do druku:

frezarki cnc do metalu