Jeżeli szukasz przemiennika częstotliwości dla siebie lub Twojej firmy, koniecznie odwiedź tą stronę:

Dom bez uszczerbek

falownik falownikNasze życie wielokrotnie narażone jest na różnego rodzaju uszczerbki i aby im zapobiec czasami nie możemy zrobić dosłownie nic.
Na całe szczęście możemy wykazać się dużą dozą odpowiedzialności za życie i zdrowie swoje i swoich bliskich między innymi w kwestiach, które dotyczą elektroniki.

Falowniki czy soft starty na pewno obecne są wszędzie tam, gdzie są wymagane, czy jednak dobrze pracują? Czy ktoś dogląda ich stanu? Jeżeli nie, to dlaczego? Jeśli jesteśmy naprawdę odpowiedzialni to po prostu się tego dowiemy.

W razie jakichkolwiek wątpliwości warto jest się zwrócić o pomoc do elektryka, który rozwiąże nasze problemy szybciej niż myślimy.
Nie warto jest ryzykować życiem i zdrowiem!

Bezcenne bezpieczeństwo w naszych domach

Idąc przez życie pewno nieraz przekonaliśmy się, że niebezpieczeństwo czyha za rogiem i to w wielu rozmaitych przypadkach, okazjach.
Jeśli więc chcemy, aby w naszym domu, którego budowy się podejmujemy, zawsze było bezpiecznie, to koniecznie musimy wziąć pod uwagę fakt, że źle zamontowana elektryka może być dla nas olbrzymim zagrożeniem.

Zdrowie i życie nas samych i naszych bliskich jest bezcenne! Pamiętajmy o tym i nie bójmy się pytać elektryka o to, który soft start jest najlepszy.

Jeżeli wykażemy się zapobiegawczością, to krzywdy nikt nie odniesie ? to jest pewne.

Jeśli jednak poniesie nas bezmyślność, to wszystko może się zdarzyć ? łącznie z tym najgorszym scenariuszem.

Jedno z zastosowań inwertera

Falownik sam w sobie jest dość prostym urządzeniem, przynajmniej w teorii.
Praktyka jest nieco bardziej zagmatwana, ale też da się ją opanować. W tej właśnie praktyce, spotykamy się z zastosowaniem inwertera w tandemie z paroma innymi rzeczami co daje ciekawe efekty. Łącząc prostownik, który wpinamy do prądu sieciowego (zmiennego), i przemiennik częstotliwości, a do tego dorzucając element sterujący częstotliwością, otrzymujemy urządzenie które jest w stanie sterować częstotliwością prądu i paroma innymi jego wartościami. Jest to o tyle ważne, że takie urządzenie pozwala nam sterować szybkością, a właściwie ruchem obrotowym, silników elektrycznych do których jest podłączone.
Ciekawa sprawa, prawda?.

Widok do druku:

falownik