piękne dywany

Nie trzeba wiele, aby wprowadzić do pokoju ciepły nastrój.

Najczęściej wystarczą w odpowiednim stylu i rozmiarze.

Zachęcam do lektury

Przyjemne elementy wyposażenia wnętrz

Dywany są bardzo często spotykanymi elementami nie tylko dekoracyjnymi w wielu wnętrzach.
Mogą stanowić nie tylko doskonałe wypełnienie pustej przestrzeni, ale także mogą sprawić, że na przykład pokój gościnny stanie się bardziej przyjazny i przytulny dla mieszkańców.
Trzeba przyznać, że dywany stanowią jedne z najbardziej popularnych elementów wyposażenia wnętrz ze względu na swoją funkcjonalność.
To dzięki nim na przykład możemy uniknąć uszkodzeń w podłodze każdego rodzaju lub sprawić, że przyjemnie będzie spędzać czas w danym pomieszczeniu nawet nie posiadając domowego obuwia.
Również utrzymanie czystości dywanów należy do stosunkowo łatwych zadań, wobec czego wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie.

Elementy dekoracyjne w budynkach publicznych

Dywany i różnego rodzaju chodniki są szczególnie popularne zwłaszcza, jeśli chodzi o domy jednorodzinne czy mieszkania.
Jak jest natomiast w odniesieniu do obiektów publicznych? Otóż w przeróżnych gabinetach często możemy spotkać taki wystrój wnętrz, który bardzo często ma na celu stworzenie prostej, acz eleganckiej dekoracji pustego na ogół miejsca.
Z drugiej strony, w takich obiektach, jak szpitale trudno szukać dywanów czy innych elementów dekoracyjnych z uwagi na to, że mogą być one siedliskiem dla różnego rodzaju bakterii, jeśli nie są odpowiednio zadbane.

W wielu pomieszczeniach jednak proste dywany wykonane z materiałów o krótkim włosiu bardzo dobrze się sprawdzają.

Perski dywan - definicja

piękne dywany
Dywan perski ? ciężka, ręcznie tkana tkanina dekoracyjna z obszaru Persji, zdobiona motywami roślinnymi, scenami figuralnymi i zwierzęcymi, wytwarzana z wełny lub jedwabiu na osnowie bawełnianej lub wełnianej. Różne rodzaje dywanów wytwarzanych w Iranie nazywane są najczęściej od nazw miejscowości gdzie są produkowane, np.

Hamadan, Kerman czy Sziraz. Tradycyjna sztuka tkania dywanów perskich jest narodowym dziedzictwem kulturowym Iranu.

W 2010 roku sztuka tkania dywanów z Farsu oraz z Kaszanu zostały wpisane na na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dywan_perski
.

Widok do druku:

piękne dywany