Pożywienie mające wiele składników odżywczych i unikalne właściwości zdrowotne- .
Dieta bogata w tego typu produkty na pewno jest zdrowa.

Indywidualna dieta

superfood sklepPotrzeby naszego organizmu są różne w zależności od wieku i aktywności fizycznej, nie każdy powinien jeść wszystko.

Do tego dochodzą jeszcze uczulenia i nietolerancję na laktozę, gluten i choroby takie jak cukrzyca.

W takich przypadkach najlepiej jeżeli dietę ułoży nam specjalista, który dobierze wszelkie składniki i poda odpowiednie sposoby przygotowywania dań.

Zbilansowana dieta z pominięciem jednego z uczulających składników może być wręcz niemożliwa do ułożenia przez samego zainteresowanego.

Superfood

superfood sklep
ie ma jednej definicji charakteryzującej superfood.
Słownik Oxford English opisuje superfood jako "żywność bogatą w składniki odżywcze uważane za szczególnie korzystne dla zdrowia i dobrego samopoczucia", natomiast słownik Merriam-Webster pomija wszelkie odniesienia do zdrowia i definiuje je jako "super składnik odżywczy żywności, pochodzący z witamin, minerałów, błonnika, przeciwutleniaczy i / lub składniki odżywcze". Aby produkt mógł być nazwany superfood powinien zawierać składnik, który ma szczególne właściwości zdrowotne, potwierdzone naukowo.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Superfood

Napoje izotoniczne

Izotoniki w sklepach kuszą intensywnymi kolorami, wysportowanymi sylwetkami na etykietach i rzeko dobrym działaniem na nasze ciało.
Niestety znaczna większość to przesłodzone napoje o zawartości kilku minerałów i soli. Zamiast sklepowych napojów tego typu warto przyrządzić je sobie samemu- w domowym zaciszu.
Składniki i końcowy smak można dostosować do własnych preferencji.

Ja polecam izotonik z miodem, cytryną, imbirem i oczywiście solą morską.

Świetnie nawodni nasz organizm i uzupełni sporo potrzebnych soli mineralnych.

Można też użyć wysoko mineralizowanej wody, co tylko poprawi skład naszego napoju..

Widok do druku:

superfood sklep