superfood sklep

Jedzenie posiadające wiele składników odżywczych i unikalne właściwości zdrowotne- .
Dieta urozmaicona w takie rzeczy z pewnością jest zdrowa.

Obserwuj swoje ciało

Węglowodany szybkotrawione, zawierają je takie produkty jak na przykład banany.

Należy je przyjmować po treningu, najlepiej od razu.

Pomoże to zregenerować siły i zwiększy ilość glikogenu mięśniowego.

Dodatkowo warto zażyć białko serwatki, aby uzupełnić możliwe niedobory białek.

Takich rzeczy można wymienić jeszcze wiele.
Oczywiście bardzo dużo zależy od samego organizmu, przecież każdy ma inną wytrzymałość oraz może inaczej zareagować na niektóre substancje.

Najważniejsze to obserwować swoje ciało i stwierdzić co działa na nas lepiej, a co gorzej.

Wikipedia o diecie

Pewną popularnością cieszą się też diety niskowęglowodanowe, zalecające większe spożycie tłuszczów i białek.
W Polsce jest to tzw.
dieta Kwaśniewskiego (zwana też przez zwolenników żywieniem optymalnym), w innych krajach popularna jest podobna dieta Atkinsa.

Diety te stoją jednak w ostrej sprzeczności z powszechnie akceptowanymi przez większość ośrodków naukowych zajmujących się kwestiami zdrowego odżywiania, zasadami prawidłowej diety.

Np.
Komitet Terapii Wydziału VI Nauk Medycznych Polskiej Akademii Nauk uważa, że dieta Kwaśniewskiego jest " wybitnie szkodliwa dla zdrowia". Rodzaj diety ma wpływ na rozwój próchnicy.

Dieta bogata w węglowodany zwiększa ryzyko niekorzystnych reakcji chemicznych w obrębie płytki nazębnej, co zwiększa kariogenność.

Najlepszymi pokarmami minimalizującymi ryzyko próchnicy są pokarmy twarde (sery, orzechy, warzywa), oraz nie zawierające sacharozy - zamiast tego lepsze są zastępcze słodziki3.
Wbrew jednak temu, dowiedziono że rodzynki (wyjątkowo bogate w węglowodany), mogą hamować rozwój próchnicy4.
Niewykluczone że w odniesieniu do innych owoców suszonych zachodzi podobna sytuacja.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dieta

Wchłanianie witamin

superfood sklep Ilość składników w suplementach diety może być niebotycznie duża, jednak niestety takie preparaty mają często bardzo niską wchłanialność i nie uzupełniają naszego zapotrzebowania na mikro i makro elementy.
Te najtrudniej przyswajalne minerały powinniśmy zapewnić sobie w diecie, w posiłkach spożywanych dodatkowo w razie potrzeby. Kostka gorzkiej czekolady o wysokiej zawartości kakao dostarczy nam niezbędnego dla naszego układu nerwowego magnezu.
Pietruszka dodana do sałatki czy na młode ziemniaczki doskonale uzupełni niedobory witaminy C.
Takich małych dodatków jest sporo i bez problemu można sobie odpowiednio wcześnie zaaplikować dawkę naturalnych witamin, które wchłaniają się dużo lepiej niż te w tabletkach..

Widok do druku:

superfood sklep