czyszczenie wykładzin wrocław

Dywan!

Dywan podłogowy ? tkanina dekoracyjna przeznaczona do pokrycia pewnych płaszczyzn (najczęściej podłóg, czasem także ścian). Dywany pojawiły się prawdopodobnie w Azji Centralnej między III a II tysiącleciem p.n.e.

Dywan widnieje na fladze Turkmenistanu. Słowo dywan, według językoznawcy Aleksandra Brücknera, pochodzi od tureckiego diwan (rada, biuro), a to z kolei z języka perskiego, gdzie oznacza ?trybunał?.

Dywany mają różne kształty, kolory i rozmiary.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dywan_pod%C5%82ogowy

Ciekawostki z Wiki

czyszczenie wykładzin wrocław
Ubikacja kucana, ubikacja narciarska (właśc.
ubikacja turecka, ubikacja arabska) ? typ urządzenia sanitarnego, służącego do wypróżniania się w pozycji kucznej.

Zasadnicza część tego rodzaju ubikacji zbudowana jest z owalnej misy zmontowanej na poziomie posadzki, zakończonej w dolnej części odpływem o średnicy od 75 do 100 mm.

Po obu stronach misy znajdują się (choć nie zawsze) podstawy na umieszczenie stóp.

Niektóre modele mają możliwość spłukiwania za pomocą specjalnych zaworów spłukujących.

Wykonane są najczęściej z ceramiki lub stali nierdzewnej.

W przeciwieństwie do ustępów innych typów nie posiadają własnego zasyfonowania.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ubikacja_kucana

Zmywanie podłóg w przychodni

Przychodnie są punktami leczniczymi, w których przyjmowane są osoby chore i przeprowadzane są różne badania, dlatego ekipy sprzątające zobowiązane są do ich dokładnego sprzątania.

Jednak to sprzątanie musi być tak przeprowadzane żeby nie przeszkadzało pacjentom w swobodnym korzystaniu z gabinetów lekarskich.

Dlatego podłogi znajdujące się w przychodniach sprzątane są wieczorami oraz z samego rana, a wówczas mogą one zostać porządnie zmyte bez wycierania ich do sucha. Także gabinety lekarskie sprzątane są wówczas, kiedy nie są przyjmowani pacjenci. Natomiast od czasu do czasu można spotkać członka ekipy sprzątającej, który czyści pomieszczenia sanitarne. Dzięki temu mogą one zostać utrzymane w czystości.
.