transport chiny

Transport to ważna część przemysłu, ale to coraz popularniejszy rodzaj transportu, dlaczego? O tym w artykule.

Giełda Papierów Wartościowych Szanghaj

transport chiny
Szanghajska Giełda Papierów Wartościowych ? to jedna z trzech giełd w Chinach, obok parkietów w Shenzhen i Hongkongu. Założona została 26 listopada 1990, a swoją działalność rozpoczęła 19 grudnia tego samego roku. Giełda należy do stowarzyszenia AOSEF (Asian and Oceanian Stock Exchanges Federation). Największą giełdą papierów wartościowych na świecie pod względem kapitalizacji jest giełda w Nowym Jorku - New York Stock Exchange (NYSE), której kapitalizacja w styczniu 2015 roku wynosiła 19.2 bilionów dolarów amerykańskich.
Pośród 10 największych giełd, 2 znajdują się w Chińskiej Republice Ludowej.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szanghajska_Giełda_Papierów_Wartościowych

O targach w Kantonie

Targi Kantońskie, oficjalna nazwa: Chińskie Targi Importowo-Eksportowe (China Import and Export Fair, chin.

trad.

???, chin.

upr.

???, pinyin Gu?ng Ji?o Hu?), odbywają się od 1957 w Kantonie dwa razy do roku, wiosną i jesienią.

Są to największe targi w Chinach.

Zachowując swoją tradycję targi są wszechstronnym i wielofunkcyjnym wydarzeniem o znaczeniu międzynarodowym. Organizowane są przez Chińskie Centrum Handlu Zagranicznego (China Foreign Trade Centre), pod auspicjami Ministerstwa Handlu oraz władz prowincji. Do 2007 ich nazwa była inna ? Chińskie Targi Towarów Eksportowych (Chinese Export Commodities Fair).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Targi_Kantońskie

Komponenty i półprodukty zza granicy

Świat dla dzisiejszego biznesmena stoi otworem, a sposób prowadzenia biznesu, nawet lokalnego, rozszerza się na skalę międzynarodową.

Często bowiem fabryki korzystają z materiałów lub gotowych komponentów sprowadzanych z innych krajów.

Ma to podłoże czysto ekonomiczne- po prostu jest taniej. Nie trzeba chyba nikomu mówić, że najpopularniejszym miejscem zdobywania wcześniej przygotowanych komponentów i części są Chiny.

Jednak dobry utarg w Chinach można osiągnąć jedynie z dobrą firmą zajmującą się dobijaniem targów..

Widok do druku:

transport chiny