Panel przełączników sklep

Encyklopedycznie o desce rozdzielczej

Deska rozdzielcza ? element wyposażenia przedziału pasażerskiego samochodu (potocznie: kabiny).
Deska rozdzielcza jest umieszczona w przedniej części kabiny, poniżej przedniej szyby.

Jest konsolą zawierającą tablicę rozdzielczą (potocznie: zegary lub wskaźniki), regulatory i przełączniki.

Wskaźniki znajdują się zwykle na wysokości kierownicy, naprzeciw kierowcy lub pośrodku deski rozdzielczej.
W środkowej części deski rozdzielczej znajduje się konsola mieszcząca dodatkowe wyposażenie: radioodtwarzacz, popielniczkę z gniazdem 12V, regulatory temperatury powietrza w kabinie, klimatyzację, a w nowszych, bardziej luksusowych samochodach także systemy nawigacji i inne.
Deska rozdzielcza zawiera również otwory nawiewu, półki, schowki, a czasem tablicę z bezpiecznikami.

Po stronie kierowcy i pasażera deska rozdzielcza z reguły zawiera także poduszkę powietrzną.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Deska_rozdzielcza

Czym jest tablica rozdzielcza? Wikipedia odpowiada

Panel przełączników sklep
Tablica rozdzielcza (popularnie zegary lub wskaźniki) - część deski rozdzielczej zawierająca podstawowe wskaźniki, pokazujące kierowcy podstawowe parametry dotyczące funkcjonowania podzespołów pojazdu. W zależności od wyposażenia pojazdu mogą to być m.in.: prędkościomierz - wskazuje wartość prędkości z jaką aktualnie porusza się pojazd. Wartość podawana jest w kilometrach na godzinę (km/h lub kph), lub milach na godzinę (ang.: mph); obrotomierz - wskazuje wartość prędkości obrotowej silnika w obrotach na minutę; wskaźnik paliwa - wskazujący ilość ciekłego paliwa w zbiorniku pojazdu; drogomierz (całkowity, dzienny); wskaźnik temperatury płynu chłodzącego; wskaźnik temperatury oleju silnikowego; wskaźnik napięcia ładowania; wskaźnik ciśnienia powietrza doładowującego; lampki kontrolne - ostrzegawcze, alarmowe, informacyjne.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Tablica_rozdzielcza

Wymiana części przez profesjonalistów

Części zamienne w każdym samochodzie odgrywają naprawdę ważną rolę.
Samochody mają bowiem coraz bardziej skomplikowaną budowę i wiele elementów jest wzajemnie połączonych.
Wobec tego odpowiednie części w naszym samochodzie, które doskonale ze sobą współgrają, mogą zapewnić prawidłowe funkcjonowanie naszego auta.

Warto wobec tego zlecać przeprowadzenie naprawy w miejscach, w których serwisowanie samochodów jest wykonywane naprawdę rzetelnie.

Nieodpowiednia wymiana może prowadzić bowiem nie tylko do innych usterek, ale również do poważnych zagrożeń w ruchu drogowym, czego na pewno warto uniknąć wybierając renomowane punkty wymiany części samochodowych..