O czym pamiętać podczas psich szkoleń?

miejsca przyjazne psom miejsca przyjazne psomSzkolenie psów powinno odgrywać bardzo ważną rolę w ich wychowaniu.
Dzięki umiejętnej tresurze możemy zyskać naprawdę mądre i oddane zwierze.

O czym pamiętać podczas szkoleń? Na pewno komendy, które pies już sobie przyswoi warto nagradzać smakołykami czy pieszczotą.

Wtedy każdy niemal pies chętnie podejdzie do tresury i kolejnych szkoleń.
Nie powinno się z kolei reagować złością i krzykiem na nieodpowiednie zachowanie psa.
Chociaż zwykle psy szybko się uczą reagowania na kolejne komendy, ale jeśli nasz pies okazuje się mniej inteligentny, to jednak nie należy się zrażać.

Oczywiście, nie wolno zapominać o tym, aby powtarzać komendy, które pies już przyswoił sobie wystarczająco dobrze ? zapobiega to zapominaniu o wyuczonych zachowaniach.

O dniu kundelka

Dzień Kundelka ? nieformalne polskie święto kundelka, czyli wszystkich wielorasowych psów, obchodzone corocznie 25 października, tj. w dzień po wejściu w życie ustawy o ochronie zwierząt1. Data 25 października to również Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, a miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla nich2. W 2000 powstało Stowarzyszenie Przyjaciół Kundelka3 założone przez Krystynęa z Warszawy45, jednak ze względu na brak wystarczającego wsparcia musiało zostać rozwiązane.

Pozostał Dzień Kundelka. Tego dnia schroniska dla zwierząt organizują dni otwarte i zachęcają do odwiedzenia schronisk w celu adopcji kundelków, których przebywa tam najwięcej, oraz innych zwierząt, jak również wspomożenia schroniska w postaci datków, karmy, koców.

Niektóre schroniska prezentują swoich podopiecznych w newralgicznym punkcie miasta, np. na rynku, w szkole678. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dzie%C5%84_Kundelka

Dlaczego trzeba uczyć szczeniaka prawidłowych nawyków?

Biorąc do siebie szczenię należy pamiętać o odpowiednim wychowaniu zwierzątka.

Dotyczy to nie tylko osób, które planują zamieszkać ze swoim pupilem w mieszkaniu, ale także tych, dla których pies stanowi formę zwierzęcia obronnego i przebywa ciągle na zewnątrz.

Każdego psa, niezależnie od jego rasy, trzeba jednak wychować. Jest to konieczne nie tylko dlatego, aby pies nie zniszczył nam mebli czy innych przedmiotów osobistych.

Warto szkolić zwierzę również dlatego, że dzięki temu możemy zyskać naprawdę mądre zwierzątko, które chętnie wykona wszystkie nasze komendy.

Jest to niewątpliwie wielki sukces, gdy nasze wysiłki w tym zakresie skończą się sukcesem.

Trzeba bowiem pamiętać, że nie każdy pies jest łatwy w wychowywaniu ? są różne psie charaktery. .

Dodane: 15-11-2016 08:37

Tagi: Uncategorized wakacje psy z psem podróże

Widok do druku:

miejsca przyjazne psom