prywatny dom opieki

Najbliższa rodzina nie zawsze może zająć się starszym dziadkiem, dlatego dobrze jest pomyśleć o miejscach typu .

Rehabilitacja oraz atmosfera w większości z nich jest dobra.

Samodzielna opieka nad seniorami

Kiedy samodzielne zajmujemy się starsza osobą to dopiero wtedy zdajemy sobie sprawę z tego, ze to bardzo wymagające zajęcie. Bardzo dużo zależy od stanu zdrowia naszego seniora, jednak w każdym stopniu taka opieka pochłania bardzo dużo czasu i energii.
Jeżeli pracujesz zawodowo to prawdopodobnie nie będziesz w stanie zapewnić swojemu krewnemu wystarczająco dużo czasu i uwagi. Sprawy komplikują się bardziej, kiedy taka starsza osoba ma jakieś problemy zdrowotne.
Wtedy poza pilnowaniem i pielęgnacją musimy też pilnować leków oraz w razie potrzeby szybko zareagować i zadzwonić po pomoc.
Jest to zdecydowanie zajęcie na cały etat, a nawet dwa.

Domowa opieka nad starszym

prywatny dom opieki Jeżeli mamy w rodzinie jakieś starsze osoby to z pewnością ktoś z krewnych się nimi opiekuje w taki czy w inny sposób.

jednak czasami nikt z krewnych nie może znaleźć wystarczająco dużo czasu, aby odpowiednio się seniorem zaopiekować.

Czasami tez stan zdrowia rodzinnej starszyzny jest na tyle kiepski, że potrzebna jest wykwalifikowana opieka, a nawet opieka całodobowa. W tym zabieganym świecie coraz więcej rodzin oddaje swojego seniora w ręce profesjonalnej opieki, która przebywa w domu starszego i zajmuje się nim w odpowiednio sposób. Można też poszukać miejsca w domach opieki dla naszego dziadka czy babci, ale wszystko zależy od ich komfortu psychicznego, który jest równie ważny co ten fizyczny.

Wikipedia, hasło: Pielęgniarka

Pielęgniarka (w odniesieniu do mężczyzn stosuje się formę pielęgniarz) ? samodzielny, medyczny zawód z grupy specjalistów do spraw zdrowia.
Sprawuje opiekę medyczną nad pacjentem (m.in. pielęgnacja pacjenta, podawanie leków, wykonywanie zastrzyków, wlewów dożylnych), asystuje lekarzowi w czasie zabiegów, operacji, wykonuje samodzielne działania w zakresie diagnostyki, leczenia i rehabilitacji medycznej, a także wykonuje zlecenia lekarskie.
W przypadku, gdy pielęgniarka uzna zlecenie za błędne zobowiązana jest odmówić jego wykonania.
Zajmuje się także szeroko rozumianą edukacją zdrowotną i promocją zdrowia.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pielęgniarka.

Widok do druku:

prywatny dom opieki