Przyswajalne białka są niezbędne przy sporcie.

Poleca się używać wraz z innymi suplementami, aby osiągnąć dobry efekt treningu.

Zalety odżywek dla sportowców

impact whey isolateOdżywki i suplementy sportowe powinny zaopatrywać sportowca we wszelkie makro i mikro elementy, które ich organizm potrzebuje.
Wygodna forma stosowania odżywek znacznie ułatwia dostarczenie tych elementów, zwłaszcza, że mało kto ma na tyle czasu, żeby przygotowywać sobie 5 posiłków dziennie.
Dlatego też odżywki, a zwłaszcza odżywki białkowe, stały się bardzo popularne w ostatnich latach wśród ludzi aktywniejszych fizycznie. Odżywki mogą być przygotowane nawet w mało wyposażonym pomieszczeniu socjalnym w każdej pracy, więc praca na cały etat nie musi oznaczać, że trzeba rezygnować z posiłku.
Generalnie odżywki i ich stosowanie jest dobrym pomysłem na dostarczenie składników odżywczych do diety.

O Stretching'u

Stretching (ang.
rozciąganie) - zestaw ćwiczeń fizycznych polegający na rozciąganiu mięśni celem ich rozciągnięcia i uelastycznienia, a także poprawieniu ukrwienia układu motorycznego i spowodowanie jego rozruszania.

Jest naturalnym systemem ćwiczeń, który zaczerpnięty został m.in.

z obserwacji zwierząt łownych wykonujących podobne "ćwiczenia" łączącym w sobie elementy gimnastyki i kulturystyki łącząc naprzemienne serie ćwiczeń dynamicznych i statycznych. Standardowy zestaw ćwiczeniowy trwa kilkanaście do kilkudziesięciu minut jednej sesji. Polega na kilkunastosekundowej, izometrycznej pracy (napinaniu) mięśnia oraz następnie powolnym rozluźnianiu go, a następnie rozciąganiu go przez następne kilkadziesiąt sekund.
Podczas wykonywania ćwiczeń ważne jest często zachowanie koordynacji ruchowej, równomiernego oddechu i nieprzesadzanie z napinaniem mięśni (nie wolno przekraczać progu bólu).
Stretching używany jest również jako powszechna, ale zaawansowana forma rehabilitacji.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stretching

Odżywki białkowe to też suplement

impact whey isolate Odżywki nie bez powodu nazywamy też suplementami diety i tak też należy je traktować.
Powinny stanowić jedynie uzupełnienie zdrowej i bogatej w składniki odżywcze diety.
Nie powinno się stosować odżywek dla sportowców jeżeli nasz organizm nie potrzebuje tylu dodatkowych porcji danego składnika. Najczęściej w sporcie siłowym suplementuje się białko, ponieważ to ono odpowiada za wzrost masy mięśniowej oraz wpływa pozytywnie na procesy regeneracyjne.
Nie każdy sportowiec jednak potrzebuje tego rodzaju wsparcia, bo niektórym wystarczy dieta bogata w białka wszelkiego rodzaju. .

Widok do druku:

impact whey isolate