materac dla niemowlaka

Zadbaj o komfort spania swojego dziecka i wybierz idealny materac:

To naprawdę ważna dezycja

Trudno wyobrazić sobie sytuację, w której dzień w dzień kładziemy się spać do łóżka niepotrafiącego nam zagwarantować właściwych warunków do snu.
Wiercimy się, materac zapada się pod nami albo jest zbyt twardy...
Taka wizja brzmi strasznie.
Pomyślmy teraz o tym, że źle dobrany materac dziecięcy zagwarantuje naszej pociesze równie nieprzyjemne doznania, a one z kolei przełożą się na poddenerwowanie w ciągu dnia i problemy ze skupieniem.
W wieku, gdy sen odgrywa kluczową rolę, nie możemy pozwolić na takie niewygody. Prawidłowy wybór materaca dla naszego dziecka powinien stać się priorytetem. Nie da się zaprzeczyć temu, że sen to podstawa dla młodego organizmu. To w tym okresie ciało rozwija się, a mózg przetwarza nowe doznania.

Nie chcielibyśmy więc tego komplikować poprzez długie godziny bezsenności w niewygodnym łóżeczku.

Rozważmy dostępne propozycje i zdecydujmy się na najwygodniejszą dla najmłodszego członka rodziny.

Alergia skórna u dzieci

Mianem alergii skórnej określa się reakcje uczuleniowe skóry, które są wynikiem kontaktu organizmu z metalami, związkami chemicznymi, substancjami roślinnymi lub żywnością.

Alergia skórna u dziecka ma najczęściej postać pokrzywki, atopowego zapalenia skóry (AZS) lub kontaktowego zapalenia skóry.

Typowym objawem reakcji uczuleniowej skóry są zmiany skórne wywołujące świąd.

Drapanie skóry przez dziecko może powodować kolejne infekcje skórne. Do wystąpienia alergii skórnej może przyczyniać się wiele czynników. W przypadku pokrzywki alergicznej kluczową rolę odgrywa kontakt z alergenem, a także: zadrapanie skóry, jej ucisk, niska temperatura, podwyższenie temperatury ciała i nadmierne wydzielanie potu przez organizm, promieniowanie UV, stres, niektóre produkty spożywcze i leki, dodatki do żywności, alkohol oraz kontakt z wodą. Objawy atopowego zapalenia skóry pojawiają się w związku z alergenami białkowymi.

Schorzenie zaczyna rozwijać się zwykle w okresie niemowlęcym (od 2 do 3 miesiąca życia dziecka) i ustępuje wraz z upływem czasu.

Po zniknięciu objawów AZS skóra dziecka może być sucha i podatna na podrażnienia.

Istnieje również ryzyko przejścia atopowego zapalenia skóry w inne schorzenie alergiczne (np.

astmę oskrzelową). U dzieci zmagających się z kontaktowym zapaleniem skóry (tzw.

wypryskiem kontaktowym) powierzchniowe zmiany skórne pojawiają się na skutek styczności alergika z danym alergenem (niklem, gumą, chromem, składnikami kosmetyków lub barwnikami). Źródło: https://parenting.pl/portal/alergia-skorna-u-dzieci

Sen jest dla twojego dziecka ważny

materac dla niemowlaka Nie wyobrażamy sobie tego, aby do pracy iść zmęczonymi z powodu braku snu.

Nawet najprostsze czynności potrafią przebiegać gorzej wtedy, gdy noc spędziliśmy przewracając się z boku na bok.

Krótko rzecz ujmując ? jedynie dobry sen może nam zapewnić właściwe przeżycie dnia. Ta sama zasada dotyczy się też ? a właściwie przede wszystkim ? naszych najmłodszych. Odpowiedzialny rodzic zapewni im jak najlepsze warunki do snu. Dobry materac dziecięcy to rzecz po prostu podstawowa. Każdy z nas wie, że to czas snu pozwala dziecku się prawidłowo rozwijać. Łatwo wyciągnąć więc właściwie wniosku ? maluch powinien się dobrze wysypiać. Zapadający się czy zbyt twardy materac utrudni mu tę chwilę na przerwę i rozwój dla organizmu, a to przełoży się w negatywny sposób na zachowanie i skupienie pociechy.
Nie utrudniajmy mu wyjątkowo ważnych chwil spędzonych na spaniu ? pełen komfort to absolutna konieczność, jeżeli chcemy uśmiechu na twarzy syna czy córki..

Widok do druku:

materac dla niemowlaka