naprawa komputerów opole

Zepsuł ci się komputer i nie wiesz co robić? Tutaj znajdziesz profesjonalną pomoc naprawa komputerów opoleO serwisie laptopówOstatnimi czasy to głównie laptopy lądują w serwisach.
Może to dlatego, że jest ich znacznie więcej niż stacjonarnych komputerów PC a może dlatego, że się bardziej psują? Odpowiedzią na to pytanie jest raczej znacznie większa liczba komputerów...Zepsuł ci się komputer i nie wiesz co robić? Tutaj znajdziesz profesjonalną pomoc

O serwisie laptopów

Ostatnimi czasy to głównie laptopy lądują w serwisach.
Może to dlatego, że jest ich znacznie więcej niż stacjonarnych komputerów PC a może dlatego, że się bardziej psują? Odpowiedzią na to pytanie jest raczej znacznie większa liczba komputerów przenośnych niż stacjonarnych.
A jednocześnie ich serwis jest znacznie trudniejszy z uwagi na znaczną miniaturyzację. Dla amatorów już samo zdjęcie obudowy laptopa jest sporym wyzwaniem. Oczywiście mowa tu o zdjęciu tej obudowy bez uszkodzenia i zmontowaniu z powrotem. Nie jest to takie proste - nawet śrubki w laptopie mogą stanowić problem.
Praktycznie wszystkie mają ten sam format gwintu ale mają różne długości.
Dłuższe są śrubki mocujące zawiasy matrycy - wkręcenie ich w innym miejscu może spowodować poważne uszkodzenie.

Wady laptopów

naprawa komputerów opolePopularność laptopów jest zrozumiała ze względu na ich funkcjonalność i mobilność.
Jednak przez to, że urządzenia są niewielkie, miniaturyzacji ulega również cały sprzęt.
Jest to rzecz znacznie bardziej podatna na uszkodzenia - jeśli wylejesz kawę, to ryzyko uszkodzenia całego laptopa jest ogromne.
Jeżeli wylejesz kawę na klawiaturę komputera stacjonarnego, to czeka cię wymiana klawiatury - nie potrzebujesz do tego interwencji specjalisty.
Laptop można niechcący upuścić na podłogę, może zostać zrzucony z biurka przez kota, czy też dziecko.

Komputery stacjonarne ze względu na swoje rozmiary są mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne.

Bardzo ważną cechą laptopów jest ich mobilność, a to znaczy że powinny być dość lekkie. Za tym nie idzie jednak konstrukcja - lekka plastikowa obudowa nie jest wystarczająco odporna.

Serwisowanie tych urządzeń jest dużo droższe i nie liczmy, na gwarancję producenta - ona nie obejmuje mechanicznych uszkodzeń.

Laptop kontra komputer stacjonarny

Laptopy zdecydowanie pobiły komputery stacjonarne w rankingach popularności.

Królują w domach - są lekkie, poręczne, idealne dla studenta, nie wymagają organizacji specjalnego miejsca w mieszkaniu.

No i cena tych urządzeń jest bardzo korzystna.

Komputery stacjonarne nadal królują w segmencie dla profesjonalistów takich jak graficy, czy też projektanci.

Są chętnie wybierane przez graczy, ponieważ mają dużo lepsze parametry sprzętowe.
Jednak mobilność laptopów jest tutaj nie do przecenienia - można go zabrać do biura, do biblioteki, czy też do kawiarni.

Są narzędziami do pracy, ale również do rozrywki - można oglądać filmy, słuchać muzyki, podpiąć do telewizora, czy też sprzętu audio.

Jedynie dla gracza są nie do zniesienia - nie mają wystarczająco dużej matrycy, nigdy nie dorównają sprzętowo swoim większym kolegom, dlatego nadal komputery stacjonarne mają wielu zwolenników.

No i - laptopy są mniej trwałe, częściej się psują i ich naprawa jest znacznie droższa.

Komputer stacjonarny - za Wikipedią

Komputer stacjonarny (ang.
desktop ? na biurko) ? rodzaj komputera osobistego, który zwykle jest na stałe umiejscowiony przy biurku.

Składa się z co najmniej trzech zasadniczych elementów: jednostki centralnej, monitora i klawiatury. Niegdyś istniał podział na komputery biurowe i domowe, w którym domowe miały zazwyczaj mniejszą moc obliczeniową, ale za to więcej możliwości multimedialnych.

Obecnie jednak zanikł, gdyż multimedialność jest już standardem w komputerach, a gry komputerowe ? czyli jedno z popularnych zastosowań komputerów domowych ? wymagają nieraz dla wykorzystania pełni ich możliwości naprawdę mocnych maszyn, podczas gdy do typowych prac biurowych wystarczają najprostsze i najtańsze zestawy. W związku z rozwojem technologicznym oraz przekroczeniem barier miniaturyzacji wielu układów scalonych czy podzespołów elektronicznych, a przede wszystkim w związku z upowszechnieniem się nowoczesnych technologii, a co za tym idzie przeniesieniem produkcji do Azji, spadły ceny komputerów przenośnych, czyli laptopów oraz palmtopów (PDA, asystent elektroniczny), ich ilość w stosunku do komputerów stacjonarnych ciągle rośnie.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Komputer_stacjonarny.

Widok do druku:

naprawa komputerów opole

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: